Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Afgan patlaması İngiliz muhabiri öldürüyor

  • Listed: 10 Ekim 2017 05:25

Description

39 yaşındaki Rupert Hamer, ABD Deniz Piyadeleri ile gömülürken öldürüldü.
Sunday Mirror’un savunma muhabiri, Afganistan’da hayatını kaybeden ilk İngiliz gazeteci.
Gazetenin 43 yaşındaki fotoğrafçısı Philip Coburn, ABD Deniz Kuvvetleri’ni de öldüren patlamada yaralandı ve ciddi yaralanmalarla beş daha ayrıldı.
Helen’le evli olan Hamer, altı, beş ve 19 aylık üç çocuğa sahipti ve gazetede 12 yıl çalıştı ve 2004 yılında savunma muhabir rolünü üstlendi.
Hamer’in ölümüne ve Coburn’un yaralanmalarına tepki olarak Bay Brown, “Bu trajik haberlerden derin üzülüyorum ve içten düşüncelerim ve sempatiler Rupert ve Philip’in aileleri, arkadaşları ve meslektaşları ile birlikte.
“Cepheden raporlamaya duydukları cesaret, yetenek ve özveri inanılmaz derecede önemliydi ve dünyanın kahramanca birliklerini görebildiğini ve okuduğunu garanti altına aldık, profesyonellik ve kuvvetlerimize olan bağlılığı unutulmayacak” dedi.
Tory başkanı David Cameron, “Başsağlığı karnaval, özellikle eşi Helen ve üç küçük çocuğu Rupert’in ailesine gidiyor” dedi. “Rupert ile birlikte yaralanan Philip Coburn’e hızlı bir iyileşme diler” dedi.
Sunday Mirror editörü Tina Weaver, bir savaşı bildirmenin tek yerinin cepheden geldiğine inandığını söyledi: “Her iki Irak ve Afganistan’dan da pek çok kez haber veren görkemli, cazip bir gazeteci. ”
“12 yıl önce gazeteye katılan iyi, korkusuz ve yetenekli bir yazardı” dedi. “Şefkatle onbaşı Hamer olarak bilinirken, meslektaşlarıyla büyük beğeni toplayan harika bir arkadaş olan yeşillik içinde bir figür, karısı Helen’e ve üç küçük çocuğuna adamıştı: Düşüncelerimiz ve başsağımlarımız Helen’le, onun yakınında bulunduğu babası Nick ve o kadar gurur duyduğu çocukları “paylaştı.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.