Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Afganistan’daki ABD casusluk çalışması rapped

  • Listed: 9 Ekim 2017 22:55

Description

ABD Genel Sekreteri Michael Flynn, Washington’daki New American Security düşünce kuruluşu Merkezi tarafından, düşmana ve sivil yaşama yönelik daha az odaklanmaya yönelik tutum değerlendirmesi ve planını yayınladı.
Flynn, 26 sayfalık bir raporun bir düşünce kuruluşu vasıtasıyla serbest bırakılmasının alışılmadık olduğunu ancak raporun, yalnızca komutanlara değil, aynı zamanda Afganistan dışındaki kişiler dahil olmak üzere diğer istihbarat görevlilerine ve öğretmenlerine ulaştırılması hedefleniyor.
Raporda, CIA, 30 Aralık ‘ta bir intihar bombacısının yedi CIA çalışanı ve Afganistan’ın doğusundaki Khost eyaletinde oldukça güvenli bir ileri merkez olan Kamp Chapman’ da bir Ürdün istihbarat subayı öldürdükten sonra operasyonlarına ölümcül bir darbe çekmeden önce derledi.
CIA, Savunma Bakanlığı ve ülkedeki ortak müesseseler operasyonlarıyla görev yapan binlerce üniformalı ve sivil istihbarat personeline odaklanan Flynn’in raporundan bahsetmiyor.
Raporda, saha görevlileri, Başkan Barack Obama ve Afganistan’daki üst düzey komutanı General Stanley McChrystal tarafından sorulan sorulara cevap bulmak için gerekli bilgileri, istihbarat analistlerine sağlamıyorlar.
ABD istihbarat yetkilileri ve analistleri “yerel ekonomi ve arazi sahiplerinden habersiz, güç görevlilerinin kim olduğu ve nasıl etkilenebilecekleri, çeşitli kalkınma projeleri arasındaki korelasyonları yanıltıcı ve cevap bulmak için en iyi durumda bulunan üyelerden ayrılarak” “Flynn yazdı.
Flynn’in danışmanı Yüzbaşı Matt Pottinger tarafından ortak yazılmış olan raporda, yetkililer “başarılı bir karşı istihdamı gerçekleştirmek için ihtiyaç duydukları bilgileri, analizleri ve bilgileri arayan üst düzey karar vericilere tepki olarak çok az şey yapabilir; ancak omuz silkebilir” dedi. Paul Batchelor, Savunma İstihbaratı Ajansı’yla birlikte.
Raporda, “Bu analistler, alanın bilgileri için açlık çekti – bu yüzden açlık çekti, işçilerinin, ciddi dedektiflik çalışmalarından çok servet gibi hissettiklerini söylüyorlar” dedi. “Pek çok karar vericinin ‘toprak hakikatini’ elde etmek için askeri istihbarattan çok gazetelere güvendiğini merak ediyor.
Flynn, saha istihbarat görevlilerinin raporlarını asi şebekeleri diyagramlarla sınırlamamalıydı. Ayrıca köylüler ve aşiret liderleri ile toplantılar, yerel çiftçileri etkileyen yerel radyo yayınlarının özet tercümeleri ve Afgan askerlerinin ve yardım görevlilerinin saha gözlemleri hakkında bilgi vermeleri gerekiyor.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.