Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Alastair Cook’un keşif yolculuğu burada başlıyor

  • Listed: 9 Ekim 2017 17:35

Description

İngiltere’nin soru sormaya açık bir kaptan seçmesinden bu yana uzun zaman geçti – Seksenlerin başlarındaki Mike Brearley, son bariz durum ve onun cesaret liderliği için ünlüdür – ancak bu, bir günlük seriler için Cook’un durumudur Bangladeş’te.
Test ekibinde Cook’un güvenilir bir açacağı olarak Cook’un değeri kuşkusuz değil, fakat oldukça haklı olarak, iki yıl önce Yeni Zelanda turundan bu yana bir günlük bir ekipte yer bulamadı.
O zamandan bu yana 39 ODI’den sadece ikisinde oynadı ve geçen yaz ekibin bir parçası değildi. Graham Gooch tekniğiyle çalışmaya başladığından bu yana değiştiğini kendisi ve Essex taraftarları söyleyecek olmasına rağmen, bir günlüğüne oynadığı maçta hantal vuruşu ve elverişsiz saha kullanımı uygun değildi.
Cook’un tehlikesi, bir günlük bir dizi, iki Test için yetkisini baltalayabilecek bir merak uyandırıcıdır.

    Andrew Strauss’un mola verdiği sırada Cook koltuğu sadece sıcak tutuyor ancak bu kısa tur için yükselmesi, açık bir şekilde kaptan olarak uzun vadeli halef olarak seçicilerin tercih ettiği bir seçim olduğunu gösteriyor.
Sağlam, güvenilir bir açacağı olarak, Strauss’un 50’inci tarafında yerini almak için iyi bir uyumu bulunuyor ve çevresindeki patlayıcı çalıştırıcıların çoğuyla birlikte çapa rolü oynamayı göze alıyor.
Bilinmeyen olanı, çevresindeki kişilere ilham verme yeteneğidir, ancak giyinme odasında çok beğenildiği ve saygı duyulduğu yönünde bir başlangıç ​​noktası vardır.
Antrenör Andy Flower şöyle dedi: “Her şeyden önce zorlu bir adam. Bir kaptana dönüşecek olan, atışında kalitesinin bir kısmını gördünüz. O bir savaşçı. Kriket oynamayı sever ve enerji ve coşku bir liderde önemlidir.

    “O da adil, dürüst bir adam ve soyunma odasında – oyuncular ve yönetim insanlarına saygı duyuyor. Bu onun için çok iyi bir başlangıç ​​noktası. ”
Bangladeşli teknik direktör Jamie Siddons, Strauss’un gönül rahatlığıyla uğraşmamaya karar verdiğine inanıyor ve “Umarım serinin sonunda serseri ısırırlar. Ve biz de ‘Bir daha buraya gelme’ diyebiliriz. ”
Cook üzerindeki baskıyı hafifleten şey, İngiltere’nin açılış pozisyonlarında en iyi kim olduğuna karar vermek için ciddi bir problemi var olmasıdır. Joe Denly ve Jonathan Trott Güney Afrika’da ve bu turun başında yargılanıp hayal kırıklığına uğramıştı. Luke Wright’a gitme hakkı verildi, ancak atışların sonunda patlama yaşamak için daha uygun.

    Seçici, böyle bir endişe haline geldi, seçiciler yapmayacaklarını söylediler ve Somerset çarpma görevlisi Craig Kieswetter’ı Lions ekibinden kovdu. Başka bir Güney Afrikalı sadece İngiltere’ye hak kazanacaktı, vuruşu hayal gücünü yakaladı ve yarın ilk başta onu kazanacaktı, fakat seçmenler için bir wicketkeeper olarak oynayıp oynamayacağı da bir ikilem.
Matt Prior’u çok yanlış yapanlar istemiyorlar, ancak hem wicket’ı iyi koruyabilen iki batıcı oynamak mantıksız.
Jimmy Anderson’ın kıdemli strike bowling oyuncusu Stuart Broad, “Eğer yeteneklerimizle oynuyorsak burada her maçı kazanmak için kendimizi geri döndürüyoruz” diyerek gerçekte İngiltere, Bangladeş’i XI ne olursa olsun XI’yi 16 numaralı takımdan seçmelidir.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.