Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Antrenörler ve yasadışı yargıçlar arasındaki irtibat

  • Listed: 10 Ekim 2017 19:55

Description

Ragbi Venter Saracens direktörü, yetkilinin 2 Ocak’ta Saracens’in Leicester’e karşı yenilgisinin yarısı kadar “etkilenmiş” olduğunu iddia eden bir RFU disiplin kurulu tarafından suçlu bulunulduktan sonra dün gece David Rose’a hakemlik yapmak için bir özür bildirdi. Dört haftalık askıya almayı yasakladı.
Fakat South African Venter’in şöhreti çökerken, gerçek zarar Premiership’e özgü hakem manipülasyonuna davet eden bir sistemin güvenilirliğine yapıldı.
Duruşmanın başkanlığını yürüten RFU disiplin yetkilisi Jeff Blackett, hazırlanan kartlardaki aralıklarla antrenörlerin yazılı endişelerini yetkililere bildirmesini sağlayan prosedür değişikliklerini istedi.
Hakim Blackett, “Bu sistem, antrenörlerin hakemi etkilemesine izin veriyor ve bu etkinin uygun olmadığı bir potansiyel var” dedi.

    “Bunun, doğrudan temas olursa ortaya çıkabilecek olası çatışmaları gidermek için kurulduğunu anlıyoruz.
“Ancak, sistemin doğrudan ya da dolaylı herhangi bir temastan kaçınması ya da temas kurulması halinde daha resmi ve şeffaf olması gerektiğine inanıyoruz.”
RFU’nun elit hakemlerin başkanı Ed Morrison, daha iyi bir plan hazırlamak için süreci gözden geçirecek.
Tek cevap, hiç erişim yok gibi görünüyor.
Duruşmada, Leicester’ın yardımcı antrenörü Paul Burke tarafından Vicarage Road’da doldurulan ‘hakem iletişim kartı’ ortaya çıktı, çünkü dördüncü resmi JP Doyle teslim etmeyi başaramadı.

    Doyle, Dün bulguları ile belgelendirilen Venter duruşmasında kanıt verdi.
“Kısa süre önce, Mark McCall’ın [Saracens assistant coach] ve Paul Burke’nin Leicester’den hakem iletişim kartlarını aldığını” belirtti. “Her ikisi de takımın devrilmemesi ve oyuncuların topu kovalamadan önce kickerden öne çıkmasıyla ilgili genel noktaları gündeme getirdi.
“Leicester’ın ‘her iki tarafın hakemlik ettiği’ konusunda üçüncü bir nokta olduğunu düşündü ancak tam olarak ne olduğunu hatırlayamadı. O zamandan beri kartları yok etti.
“Cebe koydu ancak yarım saatlik tartışmalar sırasında hakemle herhangi bir puan çıkarmadı, çünkü hakem endişe verici alanları belirledi ve üçüncü Leicester puanının önemi yoktu.

    “Yarı-zamanlı olarak hakem için uygunsuz bir müdahalenin olmadığını doğruladı” diye belirtti. Rose’un “son derece rahatsız edici” olarak gördüğü çıkarım ve Venter, yorumlarının Devon yetkilisinin bütünlüğünü sorgulamaya yönelik olduğunu inkâr ederken, onun sözlerinin daha net olması gerektiğini kabul etti.
Venter, “Maç sonrası yorumları sırasında David Rose’a suç yaratan bir açıklama yaptığım için özür dilerim” dedi.
“Ben, David’in bütünlüğünü sorgulamayacağımı veya istemediğimi ve ima edilen herhangi bir eleştirinin ima edilmediğine kesinlikle inanıyorum.
“Yarım zaman etkilenmiş olduğuna inandım diyerek söylediğimde, yanlış bir şekilde etkilendiği anlamına gelmeye niyetim yoktu.

    “Guinness Premiership’de (David dahil) çalışan tüm hakemlerin dürüst olduklarını ve bir tarafı kasıtlı olarak başka tarafa geçirmeden çalıştığımından hiç şüphem yok. Umarım bu konuyu bizden kaldırabiliriz. ”
Venter’in dört maç yasağı, 31 Aralık tarihinden önce tekrar ihlal edilmesi durumunda etkinleştirilecek.
Dün yayımlanan verilere göre, Guinness Premiership’deki yaralanmaların sayısı geçen sezon yüzde 20 oranında arttı. Maç başına dört yaralanma kaydedildi, bu sayı 2002 / 3’ten beri en yüksek rakamdı.
RFU, kötü hava koşullarından kaynaklanan ertelemelerin sayısı nedeniyle bu sezon Şampiyonası kampanyasını genişletti.

    Play-off’lar planlananlardan bir hafta sonra, 20 Mart’ta yayıncı Sky’a bağlı olarak, 19 Mayıs’ta veya 26 Mayıs’ta finalin ikinci ayağı ile başlayacak.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.