Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Araç sigortası: Borç eklenince zor ders

  • Listed: 11 Ekim 2017 16:05

Description

Ekstra ödemeler birkaç yüz lira olmasına rağmen, gerçekten kesilen paranın kaybı değildi.
En büyük kaygısı, aracın geçtiğimiz günlerde bir kaza geçirmiş olması ve sigortacının Ravindra’ya karşı sayacak bir ödeme olan 2,200 £ zarar tazminatıyla ilgili ısrarcı olmasıydı.

“Hâlâ beni hatalı suçlamalar yüzünden sahibi olarak görüyorlar, bu yüzden bu kazanın benim hatam olduğuna inanıyorum, yani iddia dışı bonus durumumu kaybedeceğim anlamına geliyor – ve bütün bunlar aylarca yaklaşmadığım bir araba için “Diye itiraf eden Haçlı Seferi,” İlk önce hayrete düştüm ve kolaylıkla sökülebileceğini düşündüm, ama şimdi sadece daha derine inen bir delik olduğumu hissediyorum “dedi.

Aberdeen’den geçen yıl Ravindra, Ford Mondeo’yu arada sırada yeni bir Honda Civic otomobil satın alarak sattı.

    RAC Sigorta Direktifinin sağlayıcısı Aviva’ya, hiç bir iddia indirimini yeni arabasına devretmesini istedi ve bunun için yeni bir politika başlattı. Daha sonra yetkilisine DVLA’ya, Mondeo’nun yolda olduğunu bildirdi.

Mondeo satıldığı zaman bütün kutuları işaretlediğine emin olan Ravindra, bunun konunun bittiğini düşünüyordu.
Ancak, Mondeo’nun sona ermiş olduğunu düşündüğü Mondeo için doğrudan borçtan çekildiğini bulamadı. Bununla birlikte, kazadan sonra her şey başa geçti ve sigortacıya birkaç kez çağrı yapmış olsa da, borçlar alınmaya devam etti.
“İki kat fazla ödeme yapıyorum ve sigortacının ilk müşterisi olduğumda imzaladığım bu görev süresinin hiçbir şey durdurulamıyor gibi görünüyor. Ancak bunun sadece bir yıl sürdüğünü düşündüm “diye açıkladı.

    
Ancak bu beklenti, Ravindra’nın çözülmesi için dört ay sürmüş karışıklığın kayda değer kaymasıydı.
Hiçbir şirket otomatik ödemeyi iptal edemez, yalnızca bunu kuran müşteri bunu yapabilir. Yeni sigorta başladığında Ravindra’nın anlaşılabilir inancı, eskisi bankası aracılığıyla harekete geçmeden sona erecekti, yanılıyordu.
DVLA’ya sahiplik sonunu bildiren doğru işlemi takip etse de, yeterli değildi.

Aviva sözcüsü, “Bay Garg bize satma niyetinden bahsetti, ancak yapmış olduğu ve kapağı kapatması gerektiği söylenmedi” dedi. “Şimdi DVLA’dan artık sahipsiz olduğuna dair bir onay verdi. Herhangi bir otomatik ödemeyi iptal etmek bir müşterinin sorumluluğundadır.

    Ancak açıkça burada orijinal Mondeo politikasının iptal edilmesi gerektiğini vurgulaması gereken bazı hizmet konuları vardı ve özür dileriz. ”

Şirket, Ravindra’ya neredeyse 18 aylık prim ödemesinde 338 £ para iadesi yapmış ve bir çözüm bulmaya çalışırken yaşadığı zaman ve sıkıntı için ekstra 50 TL eklemişti.
Ödüllü nafakası ikramiyesi gelince – bu da etkilenmedi. “Yankıların bu kadar endişe verici olabileceğini hiç fark etmedim” diye belirtiyor.
İlk önce sigortacının bir talep için 2.200 sterlin ödemek istediğini duyduğumda, ismim çerçevede çok deli olduğunu düşündüm – bu asla olmayacaktı. Şimdi daha iyi biliyorum. Crusader benden bu kadar kararlı olmaya kararlı değilse, temiz kaydımı kaybedebilirdim. ”

    

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.