Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Balina v köpekbalığı

  • Listed: 9 Ekim 2017 18:15

Description

Sinema seyircileri, katil balinalar ve büyük beyaz köpekbalıklarının kötü dönüştüğü ve masum insanlar üzerinde intikam almasıyla sonuçlanan sahte çizgilerle korkutuldu.
Ancak doğal dünyanın bu iki ağır topu düz kavga – orca ile karşılaşırsa ne olur
Jaws’a karşı mı? Her iki canlının da yeniden manşet yapmasıyla birlikte – Florida’daki bir SeaWorld eğitimcisinin ölümünden sonra katil balina ve bu haftanın başında köpekbalığı saldırılarına yeni katılanlar – araştırmacılar araştırıyor.
Ölçekleri yaklaşık altı ton devrilip, 50 konik, içe dönük dişli müthiş bir silahla 35 kat uzunluğunda katil balina muzaf mı olur? Veya Steven Spielberg’e 1975 filmi hazırlamaya ilham veren çenelerde bulunan büyük beyazın 3.000 keskin-keskin dişi çok ölümcül olduğunu ispat edecek mi?
Kaliforniya’nın Farallon Adaları’ndan yapılan araştırmalar cevabı keşfetti. Kaba balinanın gücünü veya acımasızlığını değil, günü kazanan üstün beyin gücü.

    Katil balinalar köpekbalığının zayıflığını bulmuşlardır – sadece ters çevirerek, yaratık bir transa gönderir ve boğulur. Bir zamanlar balina köpekbalığını söküp besleyici karaciğerinde besleyebilir.
Doğanın Clash of The Titans’ın hikayesi, BBC Wildlife Magazine’in son sayısında yer alıyor. Yazar Jonnie Hughes şunları söyledi: “Şaşırtıcı gerçek, köpekbalıklarının zararsız bir şekilde kolaylıkla çıkarılabilmesidir – sadece onları ters çevirin. Sakinleşmek için köpekbalığı serotonini bırakır ve bir transa düşer. ”
Vahşi doğada bir insana saldıran bir katil balina örneği bulunmamakla birlikte, köpek balığı saldırıları haftada birden fazla oranda devam etmektedir.

    Yarın, Amerika’nın, Avustralya’nın ve Afrika’nın başlıca kıyı şeridinde yaklaşık 60 saldırı öngörülmeyen saldırı ortaya çıkması beklenen Uluslararası Köpekbalığı Saldırı Dosyası’ndan 2009 rakamlarının yayınlandığını görüyor.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.