Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Bilim adamları iklim araştırmalarını savunuyor

  • Listed: 11 Ekim 2017 19:15

Description

Dilekçe, çalınan e-postaların ardında Met Office tarafından düzenlendi.
Uzmanlar, iklim değişikliği kuşkuları, East Anglia Üniversitesi İklim Araştırması Birimi’ndeki sunuculardan alınan materyali ele geçirdikten sonra, araştırmacılar tarafından insan eliyle yapılan bir küresel ısınmayı desteklemek için kanıt manipüle edildikten sonra endişelenmeye başladı.
Bilim adamları tarafından imzalanan ifade şöyle devam etti: “İngiltere bilim topluluğunun üyeleri, küresel ısınmaya ilişkin gözlemsel kanıt ve öncelikle insan faaliyetlerinden kaynaklandığına karar verme bilimsel temele güven duyuyoruz.”
190 ülkenin temsilcileri, önemli BM iklim değişikliği görüşmelerinde bulunmak üzere Kopenhag’da bir araya geldiği için bu adım geliyor.
The Met Office sözcüsü The Times gazetesinde yayınlanan bir raporda, John Hirst başkan yardımcısı ve baş bilimci Julia Slingo Pazar günü 70 meslektaşlarına “bizi şüphelendirmek için bu benzeri görülmemiş saldırıya karşı mesleğimizi savunmak için” imzalamalarını istedi. iklim değişikliği bilimi “.
Onlardan, “küresel ısınmaya ilişkin kanıtın temelini oluşturan bilim tabanına son derece güven duyduğumuzun basit bir ifadesi için” destek üretmek için dilekçelerini meslektaşlarımıza iletmelerini istediler.
East Anglia Üniversitesi, İskoç memuru ve Glasgow Üniversitesi eski başkan ve başkan yardımcısı Sir Muir Russell, e-posta iddialarına ilişkin bağımsız bir inceleme yapmak üzere görevlendirdi.
Soruşturma, sızdırılan e-posta alışveriş merkezlerine, merkezin araştırma bulgularını sorgulayacak herhangi bir manipülasyon veya bastırma kanıtı olup olmadığını görmek için bakacak.
Merkezi direktörü Prof. Phil Jones, bağımsız soruşturma gerçekleşirken görevi bırakacağını söyledi.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.