Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Bill McLaren, rugby sesi 86 yaşında öldü

  • Listed: 10 Ekim 2017 18:25

Description

Yaklaşık 50 yıldır sevdiği spor dalında yayın yapan Bill, uzun süre hastalığa kavuştıktan sonra hastanede barış içinde öldü.
Scot, ragbi birliği ve unutulmaz dönüş ifadesi ile tanınmıştı ve 1987 yılına kadar bir BBC yayıncısı olarak yaptığı çalışmaları ile öğretim birleştirdi.
1923’de doğdu. İlk oyunculardan biri olan oyuncu Hawick’ten İskoçya sınırında toplandı.
İkinci Dünya Savaşı sırasında Kraliyet Topçuları’nda, özellikle İtalya’daki Monte Cassino kuşatmasında görev yaptı. Görevdeki gözlem yetkilerini, ileri pozisyonlarda düşman yerleşimlerini tarayan uzun, tehlikeli saatlere atfetti.
Bir kaptan olan McLaren, 1947’de İskoçya için bir dava açtı ve tüberküloz sözleşmesiyle uluslararası bir sınırın üzerindeydi.
2001’de şöyle dedi: “Uzman, beş kişinin Streptomisin adı verilen yeni bir ilaç için kobay olmasını istediğinde hızlı soluyordum. Diğer üçü öldü, fakat mucize kurtarmak için ne yaptıklarını söyledim. ”

    Bill, 1953’te radyo yayıncılığına ilk kez girdi ve 2002 Galler-İskoçya Altı Milletvekili maçındaki son yorumu sırasında kalabalık, He’s A Jolly Good Fellow’u söyledi.
Uluslararası Rugby Hall of Fame’e üye olmayan ilk uluslararası oyuncu oldu ve spora yaptığı hizmetler için CBE ödülünü kazandırdı.
Dün eski İskoçya yıldızı Kenny Logan “Bugüne kadar ragbi alanında en büyük isim oldu – en iyi oyuncularınkilerden çok daha büyüktü.”
McLaren bir dul bırakıyor, Bette. Genç kızı 10 yıl önce 46 yaşında öldü. Torunu biri Rory Lawson mevcut İskoçya kadrosunda, diğeri ise Jim Thompson, Edinburgh için çıkıyor.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.