Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Bin emeklilik kanunu, hayır kurumları çağrısı

  • Listed: 9 Ekim 2017 13:45

Description

Age Concern and Help the Age, zorunlu emeklilik yaşlarının kullanımının durgunluk sırasında “yükseldiği” ve 2006’da varsayılan emeklilik çağının getirildiği zamandan çok daha yüksek olduğunu söyledi.
Yardım kuruluşu, 60 ile 70 yaşları arasındaki yaklaşık 1.000 kişinin yaptığı bir ankette, işverenlerin ekonomik kriz dönemlerinde zorunlu emekliliğini artıklık için “ucuz ve kolay bir alternatif” olarak kullandıklarını ileri sürdüler.
Sorgulananlardan dörtte biri, 65 yaş ve sonrasında emekli olan bir arkadaşı ya da meslektaşı olduğunu bildiklerini söyledi.
Hayırseverlik, 60’lı yılların çoğunda, tüm siyasi partileri yaşla ilgili mevzuatın atılmasını taahhüt etmeye çağıran zorunlu emeklilik ihtimaliyle karşı karşıya kaldıklarını söyledi.
Direktör Michelle Mitchell, “Araştırmamız açıkça görüldüğü üzere, zorunlu emeklilik kullanımının kontrol dışı kaldıklarını ve bazı işverenlere durgunluk döneminde iş bırakmak için düşük maliyetli bir kısayol sağladığını gösteriyor.
“Varsayılan emeklilik yaşı, yüz binlerce yaşlı işçiye son kullanma tarihini damgaladı ve yaş ayrımcılığının en rahatsız edici örneğidir ve bu da birçok insanın daha sonraki yaşamını zayıflatmaktadır.”
Talep, artan emeklilik çağrıları, bakım sisteminin reformu ve hastanelerde yetersiz beslenmenin “skandalına” son verilmesini içeren yardım öncesi manifestosunun bir parçasıydı.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.