Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Blair ‘savaş suçlarıyla yüzleşmeli’

  • Listed: 10 Ekim 2017 12:40

Description

Çoğu kişi, savaşın resmi soruşturmasında kanıt sunması beklenen eski Başbakan’ın Saddam Hüseyin’in kitle imha silahı olmadığını bildiğini de düşünüyor.
Sunday Times’a yönelik YouGov anketi, ülkedeki “kasıtlı olarak yanıltmış” olduğunu düşünenlerin oranı% 52 iken, Blair’in “tehdide gerçekten inandığını” kabul edenlerin üçte birinden azı (% 32) İngiltere birliklerinin gönderilmesini haklı olarak savunuyordu.
Benzer bir farkla (% 49 ila% 31), önceki iletişim direktörü Alastair Campbell’in Sir John Chilcot’un bu haftaki sorgusuna delil verirken doğru olmadığını söylediğine de inandıklarını söyledi.
Soruşturma sırasında, Irak’ın kitle imha silahları hakkındaki 2002 dosyasındaki “her kelimeyi” savunmayı savunmayı haklı çıkaran ve savunmayı reddeden savunduğunu söyledi.
Blair, 25 Ocak – 5 Şubat tarihleri ​​arasındaki iki hafta içinde bir noktada savaş soruşturması için tam gün bir kanıt sunacak.
Halktan gelen, özellikle çatışmada öldürülen birliklerin ailelerinden gelen büyük ilgi nedeniyle, oturumlara yer yer oy puanı verilecek.
YouGov, 14 ve 15 Ocak tarihlerinde İngiltere genelinde online olarak, 2.033 seçmenin temsili bir örneği ile röportaj yaptı.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.