Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Bosch otomobil parçaları fabrikasını kapatırken 900 iş istiyor

  • Listed: 10 Ekim 2017 11:15

Description

Motor endüstrisi için alternatörler yapan Cardiff yakınlarındaki Miskin’teki Bosch tesisinin uzun bir istişare süresinin sonunda kapatılması bekleniyor.
Şirket, Ekim ayında iki seçenek üzerinde – yaklaşık 300 iş bırakmak ve daha küçük bir operasyonla devam etmek ya da piyasada geçerli yeni bir iş bulunamazsa, 2011 yılında bitki kapatmak için 90 günlük bir istişare süreci başlattı.
Dün Bosch, yeni bir işletme bulunmadığını ve Cardiff fabrikasından sorumlu bölümün Bosch yönetim kuruluna aşamalı olarak üretim yapılması ve fabrika kapanması önerisinde bulunacağını söyledi.
İstişare süresinin Şubat ayının sonuna kadar uzatılması, böylelikle fabrika konseyi, birlik ve fabrika idaresi, Bosch yönetim kurulu tarafından nihai bir onay almadan önce fabrikada üretimin durması şartlarını kabul edebilecek.

    Nihai bir karar önümüzdeki birkaç hafta içinde biliniyor.
Başlangıç ​​motorları ve jeneratörleri bölümü başkanı Stefan Asenkerschbaumer şunları söyledi: “Ben Cardiff fabrikası için bir çözüm bulamadığım için üzgünüm.
“Cardiff’de bitki müdürlüğü görevini yerine getirmiştim ve burada çalışanların bağlılığını ve taahhütlerini birinci elden biliyorum.
“Bu nedenle, bu benim için şahsen kariyerimdeki en zor kararlardan biri.

    “Bununla birlikte, marş motorları ve jeneratörler bölümü için benim sorumluluğumda olan pazardaki ekonomik durum beni başka tercih etmiyor.
“Yapısal düzenleme yapılmaksızın, tüm bölümün uzun vadeli ticari geleceği ciddi risk altındadır.
“Bitki idaresi, bitki konseyi ve sendikanın fabrikada üretimin aşamalı olarak sona erdirilmesi sırasında tüm çalışanlar için adil bir anlaşma ve dostane çözüm getireceğinden umutluyum.”
Cardiff fabrikasındaki mevcut üretimlerin tamamı Macaristan’da devredilecek ve aşamalı olarak teslim edilecek.

    2008 ve 2009 yılları arasında Bosch’un alternatör ürünlerinin satışları% 45 oranında düştü.
Şirketten yapılan açıklamada, 2010 yılında% 65 daha fazla düşmesi bekleniyor.
2007’de şirket Cardiff’e yeni bir alternatör ürünü getirme olasılığını araştırdı ancak analiz, orada yeni bir ürünün rekabetçi bir şekilde üretilemediğini gösterdi.
Şirketten yapılan açıklamada, “Bosch Grubu şu an on yıllardır en büyük ekonomik krizle karşı karşıya bulunuyor ve özellikle otomotiv sektöründe isabet görüyor.

    “Buna paralel olarak, çekirdek teknolojiler küçük, daha az yakıt tüketen ve daha az kirleten araçlara olan talebi karşılamak için tamamen dönüştürülürken, otomotiv endüstrisi de büyük değişim geçiriyor.
“Bütün bunlar, 2009’da Bosch Grubu üzerinde 60 yıldır ilk kez olumsuz bir sonuç verecek olan izlerini bıraktı.
“Mevcut piyasa ortamında otomotiv endüstrisindeki maliyeti düşürmek için yapılan baskıların son yıllara kıyasla önemli ölçüde arttığını” söyledi.

    Bakan, çalışanların, bitki konseyi, sendika ve Galler Meclisi Hükümetinin temsilcilerinin bilgilendirildiğini belirtti.
Galler Meclisi Hükümeti, haberin Bosch çalışanları için “önemli bir darbe” olduğunu ve onlara tam destek sunacağını söyledi.
Birinci Bakan Yardımcısı ve Ekonomi Bakanı Ieuan Wyn Jones, dün gece şöyle dedi: “Bu son derece
hayal kırıklığı yaratan haberlere ve Bosch ve daha geniş topluluğun sıkı çalışan ve yetenekli çalışanlarına önemli bir darbe indirdi.
“Tesis devam ettirmek ve diğer ürün gruplarını geliştirmek, Galce üniversitelerinin gelişmiş araştırma çalışmalarını çeşitlendirmek veya çizmek için mevcut olan tüm seçeneklere bakmak için son birkaç aydır şirketle çok yakından çalışıyoruz.

    “Şirketin kıdemli temsilcileri ile düzenli olarak görüşmeler yaptık ve bugün bitki açık tutmak için dava açılması için onlarla bir araya geldik.
“Çabalarımıza rağmen, Bosch’un üretimi fesh etme seçeneğine devam etmek için bu karara varmasından derin üzüntü duyuyoruz.
“Bu karar devam ederse, alternatif işlere başlayabilmeleri için yeni iş bulmalarına veya yeni beceriler kazanmasına yardımcı olsun, etkilenenlere yardım etmek için mümkün olan her şeyi yapmaya devam edeceğiz.
“Bosch çalışanlarının bundan etkilenecek tek kişi olmadığını değil aynı zamanda pek çok tedarik zinciri şirketinin de farkındayız.
“Şu anda bu zor zaman boyunca kendilerine nasıl yardımcı olabileceğimizi görmek için bu tedarik zinciri şirketleriyle çalışacağız. Ayrıca, hangi seçeneklerin mevcut olduğunu görmek için sendikalarla acil toplantılar yapmaya çalışıyorum “dedi.
Bilim, İnovasyon ve Becerilerden Sorumlu Bakan Yardımcısı Lesley Griffiths, “Bosch bu kararı vermeye karar verirse, yalnızca şirket çalışanları için değil, aynı zamanda aileleri ve daha geniş bir topluluk için de korkunç bir gün olacak.
“Şirket bu planları takip ederse, Galce Meclisi Hükümeti adım atacak ve elimizden gelen yardımı sağlayacak ve ReAct programımızı, gereksiz olanlara yardım etmek için kullanıp kullanamayacağımıza bakacak ve gelişmelerini desteklemek için neler yapabileceğimizi göreceğiz. yetenekleri ve yeni işler bulması. “

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.