Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Bragg protestoda vergi ödemeyi reddetti

  • Listed: 11 Ekim 2017 08:00

Description

Serbest meslek sahibi olduğu için Bragg’ın vergisini Pazartesi gününe kadar ödemesi gerekiyordu, ancak Şansölye Alistair Darling’in ikramiyeleri 25.000 £’ın üzerine çıkarmaması durumunda nakit ödemeyecektir.
Performer, Hyde Park’taki Konuşmacı Köşesi’nde kalabalığa: “Milyonlarca işçi zaten çok seçkin seçimlerle karşı karşıyadır: daha az para için daha uzun saatler çalışmaya istekli midirler yoksa işsiz mi kalacaklar? RBS’deki bankerlerin neden Aynı soru sorulmaz. ”
Bragg olayından sonra, RBS’ye itiraz ettiğini açıkladı ve geçen yıl kamu parasıyla tahliye edilmesine ve “İngiliz ticari tarihinin en büyük kayıplarına” uğradığına rağmen, 1,5 milyar £ ikramiye ödemeyi planlıyor.
Bay Darling’in gücünü 25.000 £ ‘dan fazla bonusları veto etmek için kullanmasını istiyor.
Bragg şunları söyledi: “İngiliz vergi mükellefi RBS hisselerinin% 84’üne sahip. Dolayısıyla, bize borçlu oldukları parayla ne yaptıkları hakkında görüşme hakkımız var.
“İskoçya Kraliyet Bankası’ndaki bankacılara mesajım ‘kendinize herhangi bir ikramiye ödemeden önce bize geri ödeme’ mesajıdır.”
Ana akım siyasetçilerin sorunun üstesinden gelmeye istekli olmadıklarından, konunun “halı altında süpürüleceğini” belirtti.
Eylemci, halkı kısmen kamulaştırılmış bankada ikramiye konusunda mektupları veya e-postaları başbakana ateşlemeye çağırmak için Facebook’u kullanarak kampanyasına başladı.
Bragg, RBS Stephen Hester’in patronunun seçim sonrasında kamu harcamalarının azaltılırsa ücretli bir “kesintisiz” olacağını söyledi. Dedi ki: “Bir küçülme vakti yaşıyoruz, kamu harcamalarını düşürmek için yumuşatılıyor ve RBS CEO’su Stephen Hester ülkedeki en yüksek ücretli devlet memuruydu, bu yüzden onun birinci sırada olmasını isterim. Ücretlerinde bir kesinti yapmak için. “

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.