Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Brown, ‘şambolik’ liderliğiyle ilgili daha fazla eleştiri savuşturuyor

  • Listed: 10 Ekim 2017 07:15

Description

Milletvekilleri ve akranları yılının ilk Westminster toplantısında iyimser bir toparlanma çağrısıyla geçen hafta başarısız olan komplo üzerine zafer kazmaya çalışacak.
Başbakan, Tory “kısıntısına” karşı işi “özlem partisi” olarak tezahürat yapmak için “büyük fikirler” üzerine yapılan seçimle mücadele sözü verecek. Dün, eski bakan Geoff Hoon ve Patricia Hewitt tarafından liderliğinde gizli oy çağrısı düzenleyen darbeli darbede “saçmalık” olarak görevden alındı.
O, Başbakan olarak kalmaya daha kararlı olduğunu söyledi.
Ancak yaptığı yorumlar, eski İşçi Partisi genel sekreteri tarafından başkanlığının kötü niyetli bir açıklamasıyla gölgelendi.
Peter Watt, “duygusal zekâ” dan yoksun olduğunu söyleyerek Brown’ın yerini alması için çağrıya destek verdi ve dolap kabinesi müttefiklerinden bazılarının bile sevmediğini söyledi. İki yıl önce üst üste atılan bağışlarla ilgili olarak görevden ayrılan Bay Watt, 2007’de Bay Brown’un ardından “Downing Caddesi karmakarışık” olarak Tony Blair’in başardığını iddia etti.

    Dedi ki: “Vizyon yok, strateji yok, koordinasyon yok. Tamamen işlevsizdi. Gordon, o giderken onu uyduruyordu. ”
Bay Watt, İşçi Partisinin Brown’un iptal edilmesinden önce 2007’de hiç olmadığı seçimle ilgili 1.2 milyon sterlin harcadığını anlattı. Başkan, kilit bir Brown müttefiki olan Uluslararası Kalkınma Sekreteri Douglas Alexander’ın da yer aldığı bakanlar, seçmenlerin Başbakan’ı tanımaktan kaçındığından korktuğu için hızlı bir seçim istediklerini söyledi.
Bay Alexander, dün yaptığı ya da şimdi onun görüşünün olmadığını ve “Gordon Brown’un PM olarak yeniden seçilmesi için çok çalıştığı” konusunda ısrar etti.
Savunma Sekreteri Bob Ainsworth’a yakın kaynaklar dün darbeyle ilgili soruları ortadan kaldırma konusundaki düşüncelerini reddetti.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.