Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

BT geniş bant rakipleri kutup pozisyonu için belirledi

  • Listed: 8 Ekim 2017 14:40

Description

Bu hareket, BSkyB ve Carphone Warehouse’un yakında çıkarılacak olan TalkTalk bölümü tarafından kurulan şirketlerin kendi fiber optik kablo ağlarını yolları kazmaya gerek kalmadan kurmalarına ve çalıştırmalarına olanak verebilir.
Geçen ay Muhafazakarlar, kırsal alanlarda yüksek hızlı genişbant ağlarının daha hızlı bir şekilde devreye sokulması için altyapısını açmak için yasalar çıkaracaklarını söyledi.
Ancak BT genel müdürü Ian Livingston, grubun telekomünikasyon gözlemcisi Ofcom’la geçen haftalardan bu yana görüşmeler yaptıklarını söyledi. Avrupa Komisyonu, şirketlerin kanallarını açmasını istedi.
Başkalarının ekipmanlarını BT borsalarına önceden yükleyebileceğini söyledi, “bu nedenle biz de başka bir erişim biçimi sağlamayı rahatladık” dedi.
BT, kanallarını hazır hale getirirse hissediyor, o zaman su, gaz ve elektrik gibi diğer telekomünikasyon grupları ve diğer endüstriler de bunu yapmalıdır. Mr Livingston, “Her eve lif almak için gümüş mermi olması pek muhtemel olmamakla birlikte, yalnızca kanallarımıza değil, tüm kanallara açık erişim, BT ve diğerlerinin kapsama alanını genişletmesine yardımcı olabilir.”

    Rakipler BT’nin fiber optik kablolarını toptan olarak satın alabilirler. Bununla birlikte, BSkyB ve TalkTalk’un sunulan paketlerden bazıları için mutsuz olduğu düşünülmektedir. BT, rakiplerin kendi ağlarını kurup bağlamadıklarını hissediyor; yerel tekellerin ortaya çıkmasını önlemek için toptan satış hizmetleri de yapmaları gerekiyor. Kanallarını açarak BT’nin kendi toptan satış bölümünün bir darbe aldığını görebiliyordu.
Analistler, yolları kazmak zorunda kalmadan kendi fiber optik ağlarını kurmakla bile BSkyB ve TalkTalk için pahalı olacağını söyledi. BSkyB hiçbir planının olmadığını söylerken, TalkTalk bir deneme başlatacağını açıkladı.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.