Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Bütçe açığının kesilmesi ‘öncelik’

  • Listed: 8 Ekim 2017 22:55

Description

İngiliz Ticaret Odaları (BCC) tarafından yapılan araştırmada, beş şirketten ikisinin, gelen Hükümet’in bütçe açığını en önemli önlem olarak azaltmasını istedikleri ortaya çıktı.
Sorgulanan 400 firmanın beşte biri, kırmızı bantların kesilmesi yönünde çağrıda bulunurken, yüzde 13’lük bir kesim, ülkenin vergi sisteminin daha rekabetçi hale getirilmesi üzerinde odaklanılacağını savundu.
İşletmeler, artan Ulusal Sigorta primlerinin (NIC’ler) en büyük zararı olacağını söyledi.
BCC genel müdürü David Frost, “İş dünyasından gelen mesaj net.” Seçimden sonra ülkenin kamu maliyesine ve artan borca ​​ciddi bir mana bulmalıyız. Bu açığı kapatmak, kamu sektörünü dondurmak gibi harcamalarda zor kararlar almak demek oluyor. ücret faturası ve kamu emeklilik reformu.
“Şirketler ekonomik büyüme ve iyileşme sağlamada servet ve iş yaratmada rol oynamaya ve devam etmeye devam edecek, ancak doğru ortamın yerine getirilmesi gerekiyor.
“İşletmeler üzerinde NIC’ler gibi zararlı bir vergi artırmak ise verimsiz olacak, uzun vadede daha az iş ve daha az vergi geliri anlamına gelecektir. İşletmeler İngiltere’nin bütçe açığını kapatma ihtiyacını tam olarak anasa da, açıkça şunu söylüyorlar: KDV kullanmak bunun için daha az zarar verici bir yol olacaktır.
“Öyleyse, işlerde NIC’leri vergi iptal edelim ve% 1 KDV artışı ile dengeleyelim, zor bir çağrı ama kamu maliyesini onarmak ve iyileşmeyi teşvik etmek konusunda gerçekçi olmalıyız.”

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.