Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Buz üzerinde köpek adrift kurtarıldı denizden

  • Listed: 11 Ekim 2017 03:50

Description

Şimdi kurtarıcıları sadece kendisinin gerçek sahibi kim olduğunu öğrenmek zorunda.
Dört kişi şimdiden kendisine hak iddia etti ancak bugüne kadar kurtarıcılar “Baltık” olarak lakaplı oldukları köpek tarafından tanınmamasının bir işareti olmadığını söylüyorlar.
Köpek donmuş odyssey, Polonya’nın sıcaklığın eksi 20C’ye düştüğü kış soğuk çekişinden zarar görmesiyle ortaya çıktı.
Kalın kürklü erkek köpek, araştırmayı yürüten okyanus bilim adamlarının Polonya bir gemisi olan Baltica’nın mürettebatı tarafından Baltık’tan 15 km uzaktaki Pazartesi günü adrifteydi.
Araştırmacı Natalia Drgas Perşembe günü kurtarmanın zor olduğunu ve bir noktada köpek boğulduğunu söyledi. “Gerçekten zor bir mücadeleydi, suda kaymaya devam etti ve buzun üstünde sürünerek durdu, bir noktada geminin altında su altında kayboldu ve bunun son olduğunu düşündük, ancak yine ortaya çıktı ve bir buz üzerinde sürünerek levha “dedi.
Bu noktada mürettebat bir dubağı suyun altına indirdi ve bir mürettebat köpeği boynundan sıyırıp kapıyı emniyet altına almaya başladı. Soğuk suyun sarsılması için çok zayıf olan Baltık kurudu ve battaniyelere sarılmıştı. Isındıktan sonra, masaj yaptı, beslendi ve yakında şirket aramaya başladı.
Gdansk Körfezi’nden 60 mil içerisindeki Vistula nehri üzerindeki Grudziadz’daki bir itfaiyeci, köpeğin Cumartesi günü, şehrin buz üstünde yüzüp bulunduğu tespit edildiğini söyledi. İtfaiyeciler onu kurtarmaya çalıştı ancak buz tabakalarını değiştirerek köpeğe yaklaşamadılar.
Gdynia limanında demirleyen Baltica ekibi, gemi kaptanı Jerzy Wosachlo’nun köpek sahiplerini aradığını söyledi. Şu ana kadar dört kişi kendisine hak iddia etti, ancak Baltık bunlardan herhangi birini talep etmedi. Köpek ilk iki insanı kendisine gelip mesafesini koruyup, bir çift ve bir kadına karşı hiç tanımadığını memnuniyetle karşılamadı. Diğer iki malikin sahibi Gdynia’ya olası bir yeniden birleşme için yola çıktı.
Limana girdikten sonra, kahverengi ve siyah melez, onu şaşırtıcı derecede iyi durumda bulan ve beş ya da altı yaşında olduğunu tahmin eden bir veterinere götürüldü. Vet Aleksandra Lawniczak köpeğin açıkça korktuğunu ancak iyi durumda olduğunu ve hiç donmadığını söyledi. Koyu kürklü bir köpek ve bir yağ tabakası, su içmek durumunda sekiz gün kadar soğuk koşullarda hayatta kalabilir “dedi. Baltikleri, kaybolmadan önce açıkça iyi muamele görmüş dost bir köpek olarak tanımladı.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.