Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Cadbury, Amerikan devi Kraft’a satılmamalı

  • Listed: 10 Ekim 2017 18:40

Description

Ünlü İngiliz şirketleri, İngiliz Hükümeti yabancı alımları engellememe noktasına geldiği için hemen hemen başka herhangi bir ülkedeki muadillerinden çok yurtdışından devralmaktan daha savunmasızdır.
Diğer Avrupa ülkelerinin aksine, Britanya küresel kapitalizmin kısıtlamalar olmadan çalışması fikrini yutmuştu.
Bakanlar Britanya’nın Londra Belediyesi’nde üretilen büyük gelirleri yaşayabileceği ve birleşme ve devralmalara Square Mile’da aracılık edilen en kârlı anlaşmalar arasında yer aldı. Şimdi farklı biliyoruz. Finansal hizmetler kabarcığı patladığında, diğer ekonomik sektörlerin aşınmasına izin verilmesinin gerçek maliyeti belirginleşti.
Ekonomimizin umutsuzca dengelenmesi gerekiyor. İşleri yapan ve ihraç eden şirketler daha değerli olmayı hak ediyor. Cadbury bu konuda bir dava. Acı tecrübe, bu tür şirketler yabancı ellerine geçtiğinde, işlerin yanı sıra hisse senetlerinin de yurt dışına çıkma eğiliminde olduğunu gösterdi.

    İngiliz işlerinin hanehalkı isimleri İngiliz elinde kalan bir varsayım olmalıdır. Yabancı devralmalar, yalnızca ilgili şirketin menfaatlerine inandığına inandırıcı gerekçeler bulunduğu durumlarda onaylanmalıdır. Kraft’ın muazzam kredilerle finanse edilen Cadbury’yi devralması böyle bir engeli ortadan kaldırmaz. Olmamalı

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.