Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Çekiçler Curbishley iddiasını doğruladı

  • Listed: 9 Ekim 2017 02:00

Description

52 yaşındaki genç, Eylül 2008’de Upton Park’tan istifa ederek haksız işten çıkarma davasında başarılı oldu.
Curbishley, sorumlu olduğu tam mevsiminde West Ham’ı 10. sıraya yönlendirdi ancak kulüp istediği gibi oyuncu satması üzerine ayrıldı.
Lig Yöneticileri Derneği, Curbishley’in satıştan dolayı sözleşme ihlalinde bulunduğu için istifa hakkına sahip olduğunu doğruladı.
LMA resmi web sitesinde yapılan bir açıklamada şunları söyledi: “Alan Curbishley ve West Ham’ın kulüpten ayrılmasıyla ilgili tüm konuları tamamladıklarını doğrulayabiliriz.
“FA Premier Ligi’nin Yöneticilerin Hakem Heyeti daha önce, Alan Curbishley’nin West Ham United Futbol Kulüpine yapılan haksız işten çıkarma iddiasını oybirliğiyle onayladı.
“Antonius Ferdinand ve daha sonra George McCartney’nin Sunderland’a dileklerine karşı satıldıktan sonra 2008-09 sezonunun başında istifa etti.
“Mahkeme, Alan Curbishley’nin oyuncuların satışı ve satın alınmasıyla ilgili nihai tek yetkisine sahip olma hakkını onaylamış ve kulübün davranışının temel bir sözleşme ihlali anlamına geldiğini ve bu nedenle Alan Curbishley’nin istifaya yetkili olduğunu tespit etmiştir.
“Charlton ve West Ham ile Curbishley yaklaşık 800 maçı yönetti Aralık 2006’da West Ham’a katıldı ve Manchester United’da gerçekleştirdiği dramatik bir son zafer sonrasında onları Barclays Premier League’de tuttu.”
Curbishley, futbol yönetimine geri dönmek istiyor ve David Sullivan’ı, geçen ay David Fish ile Hammers’ı devralmasının ardından davayı derhal sonuçlandırmak için övgüde bulundu.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.