Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Chavez, enerji ızgarını sabote etti, diyor

  • Listed: 9 Ekim 2017 09:30

Description

Bay Chavez yetkililerin “uyarıda” olması ve şebekeye bağlı elektrik kablolarını kesen herkesi yakalamaları gerektiğini söyledi.
Söz konusu sabotaj, bazı bölgelerde elektrik kesintilerine neden olmuş ve ciddi enerji sıkıntılarının etkilerini artırmıştır.
Chavez, haftalık televizyon ve radyo programında yaptığı açıklamada, “Sabotecuları yakalamak için devriye gezileri düzenlenmeli, çünkü sorumlu olanlar yakalanmalı ve cezaevine konmalı” dedi.
Hükümetinin düşmanlarına atıfta bulunarak şunları söyledi: “Chavez’in böyle bir şekilde onların devrilmeye devam edeceğini düşünüyorlar ve aradıkları şey bu, ancak bir elektrik darbesiyse, düşecek olan Chavez olmayacak. Kendinizi hazırlayın. , burjuvalar millet, çünkü düşecek sizsiniz. ”
Suçlamalar belirsiz ve Chavez bunları destekleyen hiçbir kanıt sunmadı. Enerji Bakanı Ali Rodriguez iddiaları yineledi. O, “Yapılan birçok arızanın sabotajın ürünü olduğunu hiç şüphem yok, araştırıyoruz” dedi.
Muhalefet liderleri, Chavez’in eleştirmenlerin elektrik üretiminde son on yılda yeterli miktarda yatırım yapmamasından kaynaklanan elektrik kesintilerine karşı suçlamaya çalışmakta olduğunu söyleyerek başkanın talebini aldattı.
Muhalefet politikacılarından Juan Jose Molina, “Başkan büyük bir manipülatör ve halkı kandırmak için yalanlar kullanıyor” dedi. O, termoelektrik tesisleri inşa etmek için bir düzineden fazla projenin ertelendiğini kaydetti. “Chavez’in beceriksizliği onu aşağıya çekecek,” dedi Molina. “Onu oylarla çıkartmak istiyoruz.”
Chavez, bu ayın başlarında, sosyalist hükümetinin işletmeler ve sanayileri “aşırı” elektrik miktarları kullanarak cezalandıracağını ilan ederek bir enerji aciliyeti başlattığını ilan etti. Tüketimini azaltanlara indirim sözü verdi. Plan uyarınca, büyük işletmeler ve fabrikalar elektrik tüketimini% 20 oranında kesecek ya da elektrik faturalarında ekstra ücretler de dahil olmak üzere yaptırımlarla karşı karşıya kalacaklar. Chavez’e göre, enerji tasarrufu girişimi, ayda 500 kilowatt saatten fazla elektrik kullanan sıradan Venezüella’ları hedef alıyor. Bu durum, konut tüketiminin yaklaşık% 24’ünü oluşturuyor.
Planda, Bay Chavez’in birkaç ay süren kuraklık nedeniyle sorumlu tuttuğu enerji sıkıntılarının hafifletilmesi hedefleniyor. Yağmurun olmaması, su seviyelerinin, Venezuela’nın elektriğinin yaklaşık% 70’ini tedarik eden Guri Barajının arkasındaki kritik seviyelere düşmesine neden oldu.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.