Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Cumhurbaşkanı Sarkozy, AB çiftlikleri skandalıyla uğraşmak için zirveye İngiltere’yi sokuyor

  • Listed: 11 Ekim 2017 16:45

Description

Hükümet, Fransa’nın yılda 50 milyar avroluk bir Ortak Tarım Politikası’nı savunmaya çalışacağı toplantının toplantısında davet edilmedi.
Vahiy, Gordon Brown’un Bay Sarkozy’ye Londra’da hoş karşılanmadığını söylediği günler sonra geldi.
Bu sersem, Sayın Sarkozy’nin Fransa’nın adayı önemli bir AB ekonomik işine atamayı başardıktan sonra İngiltere’nin “büyük kaybeden” olduğunu iddia etti. CAP’ye para ödemesine karşın biraz geride kalan – Hollanda, İsveç, Danimarka ve Malta – diğer Avrupa Birliği ülkeleri de önümüzdeki hafta Paris’te yapılacak zirveye davet edilmedi.

    Gölge Dışişleri Sekreteri William Lahey, dün yaptığı gizli görüşmede bakanların İngiltere’ye yapışmadığını gösterdi.
O, “Fransızlar Avrupa’daki gönülsüzlüklerini aktif olarak ilerletirken, İşçi Partisi Hükümeti yine de liderlik yapamıyor” dedi. CAP bütçesinin yüzde 20’sinde – 10 milyar avro – bütçede verimsiz, küçük Fransa’daki çiftçiler. İngiltere, daha güncel tarım sektörüne yöneliyor.
İngiltere, 1984’te o zamanki Başbakan Margaret Thatcher tarafından kazanılan 70 bin sterlin iadeyi geri vermek karşılığında, 2005’te atık ve çoğu zaman yolsuzluk gösteren CAP’nin bozulmasına söz verdi. Ancak İngiliz yetkililer artık mükelleflerin milyonlarca ödemek zorunda kalacakları konusunda endişeli reform yapma şansı bulamadan CAP’e sokar.

    Fransız siyasiler, köylü çiftçileri için sübvansiyon kontrolleri sona erdiyse kitlesel bir isyan korkusu duyuyorlar. Fransız tarım bakanı Bruno Le Maire, önümüzdeki haftaki toplantının amacının “yenilenmiş bir CAP’yi desteklemek için güçlü bir Ortak Tarım Politikasını savunmak için bir savaş planı hazırlamak” olduğunu söyledi.
Bay Lahey şunları söyledi: “Komisyonun kazanılmış menfaatleri olan ülkeler tarafından engellenmesine izin vermemesi önemlidir.
“AB’nin 21. Yüzyıl için modern bir bütçeye ihtiyacı var, 1960’ların harcama öncelikleriyle dolup taşan biri değil. Bakanlar uyanmalı ve ortaklarımızı değiştirmek için davayı başlatmalı. ”
CAP, İngiliz tüketicilere, Avustralya ve Brezilya gibi İngiltere dışından ucuz ithalatları durdurması nedeniyle, her yıl gıda faturalarında 5.3 milyar sterline mal olmaktadır.

    Geçtiğimiz hafta Londra ve Paris arasındaki sıra, Fransa’nın eski tarım bakanı Michel Barnier’nin AB’nin yeni finans şefi olarak atanmasını izledi.
Sayın Sarkozy, Fransa’nın şimdi Londra Şehri’ni çökertmek için AB politikasını şekillendirebileceği anlamına geldiğini övmekle Bay Brown’ı öfkelendirdi.
İşçi, Avrupa Parlamentosu’nda yeni bir parti grubu oluşturarak İngiltere’nin nüfuzunu kaybetmekle suçlayan Tory’den siyasi sermaye çıkarmaya çalıştı.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.