Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Darbeye destek vermekle suçlanan Kıdemli milletvekilleri

  • Listed: 10 Ekim 2017 00:35

Description

İşçi Milletvekilleri ve akranları tarafından Brown’un değiştirilmesi gerekip gerekmediği konusunda gizli oy talep edilmesi yönündeki plotterlerin yarım düzine bakanın bir darbeye hazır olduklarını iddia ettiği söyleniyor.
Söz konusu bakanlar, BBC tarafından Avon Lider Harriet Harman, Dışişleri Sekreteri David Miliband, Uluslararası Kalkınma Sekreteri Douglas Alexander, Savunma Sekreteri Bob Ainsworth, Adalet Sekreteri Jack Straw ve İskoç Sekreteri Jim Murphy olarak seçildi.
Altı kişi isyancılara, BBC’ye göre, Başbakan’ı doğru şekilde idare ettikleri takdirde kaldırma çabasına katılmaya hazır olduklarını açıkladılar.
Tümü, eski bakanlardan Geoff Hoon ve Patricia Hewitt’in sürpriz oy kullanmayı reddeden açıklamalarda bulundu. Bununla birlikte, açıklamaları Bay Brown’a tam destek vermeyi bıraktı.
Çarşamba günü öğle saatlerinden hemen sonra çıkan oylama sonucunda kıdemli bakanlar başbakanın etrafında toplanmak üzere kapıyı kırmadan önce uzun gecikmeler yaşandı.
Bay Brown’un potansiyel bir halefi olarak görülen Bay Miliband, yanıtını vermeden önce yaklaşık yedi saat bekledi: “Dış politika konularında Başbakanlıkla yakın bir şekilde çalışıyorum ve bir Çalışma hükümeti için yeniden seçim kampanyasını destekliyorum. o liderdir. ”
Daha sonra gazetecilere verdiği demeçte “Durumum kesinlikle açık, gününü hükümet işinde geçirdim” dedi.
İşçi Partisi Genel Sekreteri Yardımcısı Bayan Harman, “Gordon Brown’un öncülük ettiği hükümette bakanlar olarak hep birlikte işimize devam ediyoruz” diyerek ısrarla biraz daha etkileyiciydi: Hepimiz için en iyisini yapmaya kararlıyız. Gordon Brown başkanlığındaki İşçi Partisi genel seçimlerini kazanmak için “dedi.
Bay Ainsworth şunları söyledi: “Cumhurbaşkanı, meslektaşlarının desteğini alıyor, benim odak noktamız Afganistan’daki silahlı kuvvetlerim ve başka yerlerde olmalı.”

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.