Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Demans bakımı ‘ihmal ediliyor’

  • Listed: 10 Ekim 2017 10:10

Description

Ulusal Denetim Bürosu, temel eğitim eksikliği ve “yamalı” birleştirilmiş çalışmayı gerektirdi; bu da birçok yaşlı hastanede gereksiz hastane kalıntıları yaşıyor ya da bakım evlerine çok erken yerleştirildi.
Ve gelecekte para için daha iyi bir değer göstermeyeceği “güçlü bir risk” bulunduğuna dair beş yıllık planı finanse etme yerinin bulunacağı konusunda şüphe uyandırdı.
Ulusal Yetkilendirme Görevlisi, Şubat 2009’da daha önceki eleştirilere ve Commons Public Accounts Committee (PAC) üyelerine yönelik olarak “hırslı ve kapsamlı” olarak belirtilen stratejinin geliştirildiğini belirtti.
Ancak Sağlık Bakanlığı, bu hırsla harekete uymamakla suçladı ve PAC başkanı Tory MP Edward Leigh’den kızgın bir yanıt patladı. “Değişimin gerçekleşmesi için gerekli araçların olmadığı bir planın noktası nedir?” O sordu. Bakanlık, bu stratejinin sadece iyi kelimeler olmadığını ve NHS’ye ve yerel yönetimlere demans hizmetlerini acil olarak dönüştürmek için ihtiyaç duydukları araçları verdiğini göstermelidir. ”
İngiltere’de demans hastalarının 30 yılda 1.2 milyona çıkması bekleniyor; bakım masrafları 2009’da 15.9 milyar dolardan 2026’ya kadar 34.8 milyar dolara yükseldi. Mevcut yıllık faturanın yarısından fazlası, 8.2 milyar sterlin doğrudan NHS ve sosyal bakım maliyetleridir.
NAO, demans hastalarının karşılaştığı sorunlarla ilgili son derece eleştirel bir raporda: “Demans hastalarına verilen hizmetlerin ve desteğin iyileştirilmesi, (PAC) ‘nin beklediği aciliyet ve önceliğe sahip değildir ve güçlü bir risk söz konusudur: para için değer, stratejinin beş yıllık uygulama takviminde önemli ölçüde iyileştirilmeyecektir. ”
Strateji “meydan okumanın boyutu ve ölçeğinin gecikmiş bir şekilde tanınması olarak memnuniyetle karşılandı” ve ulusal düzeyde güçlü bir liderlik gördüğünü belirtti.
Ancak, bölüm bu taahhüdü, liderlik, fonlama, teşvik ve bilgileri hizalamak için uygulamaya yönelik sağlam bir yaklaşımla henüz eşleştirmedi. ”
Ulusal Yetkilendirme Görevlisi’nin (NAO) analizine göre, neredeyse tüm sağlık çalışanlarının kendileriyle temasa geçmesine rağmen, “sık görülen ve destekleyici” temel eğitim gerekmiyordu. Ve yerel liderliğin yerine getirilmemesi uyarısında bulundu: “Bir araya getirilen çalışma oldukça yıpranmış durumda ve demans hastaları halen gereksiz yere hastaneye kaldırılıyor, daha uzun süreli kalış sürüyor ve geçici bakıma erken giriyor”.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.