Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Devamlı görüşmelerde ‘daha netlik’

  • Listed: 11 Ekim 2017 07:00

Description

Parti müzakerecisi Edwin Poots, tartışmalı sadık düzen törenlerinin çözülmesi de dahil olmak üzere anlaşma üzerinde çalışıyor. Fakat yakın gelecekte bir anlaşma yapılması pek olası değildir.
DUP ile Sinn Fein arasındaki tartışmaların Altıncı Günü ve Sn. Poots boşluğun daraldığını söyledi.
“Önemli bir gelişme var, daha önce söylediğim, kesinlik ve açıklık olması gerekiyordu ve Perşembe akşamı sizinle konuşurken olduğundan çok daha fazla kesinlik ve netlik olacaktı” dedi.
Kuzey İrlanda Meclisi’ndeki çevre bakanı Bay Poots, görüşmelerin sürmekte olduğunu ve bazı konuların düzenli hale getirilmesi gerektiğini söyledi.
O, “Biz işi bitirmek istiyoruz, ancak daha geniş bir topluluğa satılabilir olduğuna karar vermek istiyoruz” dedi.
İrlanda başbakanı Brian Cowen ve İngiltere Başbakanı Gordon Brown, müzakereleri ve adalet yetkilerini Westminster’den Stormont’a aktarmayla ilgili görüşmelerin ardından haftalar süren görüşmeleri Pazartesi günü başlattı.
Bunlar, 1994 yılında başlayan barış sürecinin en uzun süren görüşmeleri.
Kilit nokta, tartışmalı yürüyüşlere karar veren Parade Komisyonunun kaldırılmasına yönelik DUP talebidir ve bunun yerine, Birinci ve Birinci Bakan Yardımcısı tarafından tahkim kurulu olarak atanan bağımsız bir panele bırakılmaktadır. Ancak ayrıca geçit törenlerinde alternatif önerilere açık oldukları konusunda ısrar ettiler.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.