Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Doktorları bir defada 5.300 £ ‘de çevirin

  • Listed: 11 Ekim 2017 07:35

Description

Bakanlık olarak adlandırılan Eğlence Bakanlığı, bakanların imajını güçlendirmek ve hükümetin propagandasını yapmak için 11 basın görevlisi istihdam ediyor.
Muhafazakârlar tarafından alınan resmi rakamlar, geçen yıl 11 kişilik takımın maliyetinin 706.643 dolara çıktığını ve her çalışanın ortalama bir milletvekiliyle aynı seviyede kazandığını gösteriyor.
Son dört yılda, bölümdeki dönen doktorlar için harcama enflasyon oranının yaklaşık dört kat artarak yüzde 50’den fazla yükseldi.
Yine de, yayınlanan basın bültenlerinin sayısı aslında 2005’te 157’den geçen yıl 131’e düştü.
Dün gece, Gölge Kültür Sekreteri Jeremy Hunt, bu harcamaların Whitehall bütçelerini üçüncü bir oranında kesmek için bir Tory sürücüsünün parçası olarak hedefleneceğini söyledi.
Dedi ki: “Sanat ve spor bütçelerinin kesildiği bir dönemde, Hükümet’in bu miktarda para basma memuruna ödeme yapması olağandışı.

    “Bakanlığın basın memurları harcamalarını sadece dört yıl kadar yarı yarıya arttırdığı gerçeği, hükümet harcamalarının tamamen kontrol dışı kaldığını gösteriyor.
“Hükümetin harcamaları elinde tutması ve finansmanı ait olduğu ön çizgiye tahsis etmesi gerekiyor.”
Bununla birlikte, bölüm sözcüsü, Tory hesaplamalarını “şaşırtıcı” olarak nitelendirdi ve takımının adil olarak ödenmesini ısrarla istedi.
Toplamların, işverenlerin Ulusal Sigorta primlerini ve fazla mesai ödemelerini, Cumartesi vardiyaları için bir buçuk, ve pazar günleri de iki kat fazla olan oranı içerdiğini belirtti.

    “Biz sadece basın bültenleri yayınlamaktan fazlasını sunuyoruz. 24 saat görev medyası ve haber servisi sağlıyoruz, konuşmalar yapıyor ve brifingler organize ediyoruz “dedi.
Olimpiyatlar Bakanı Tessa Jowell geçen yılki basın bültenleri arasında spin doktorlarının İngiltere’deki birçok cankurtaranını ayrıntılı olarak nitelendirmesinden övgüyle bahsediyor.
Geçtiğimiz Ocak ayında ülkeye Doncaster’teki Olimpiyat Stadyumu için çelik kablolar inşa eden bir fabrika ziyaret ettiğini bildirdiler.
Mayıs ayında ülkeye Glasgow’u ziyaretinden “kentteki işletmelerin ve sporun 2012 Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları’nda nasıl yararlandığını görmesi” söylendi.

    Ve geçen Kasım ayında, gazetecilerin Buckinghamshire’daki Oxford’u ve High Wycombe’u gezdiklerini “iş, spor ve eğitimin 2012 Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları’nda nasıl yararlandığını görmek” için rapor etmeleri istendi.
Kültür Bakanı Barbara Follett de çalışmalarına övgüyle söz verdi.
Geçen sene yaptığı basın bültenleri arasında 20. yüzyılın başlarında Fransız couturier Madeleine Vionnet tarafından tasarlanan 11 elbiseli geçici bir ihracat barının duyurusu yapıldı.
Yasak, milletin elbiselerini kurtarmak için yeterli zamana izin vermeye çalışıldı.
Geçtiğimiz hafta yayınlanan diğer rakamlar, bölümün ayrıca geçen yıl “olağanüstü katkı” için personel bonusları için 517.000 £ harcadığını gösteriyor.

    Ayrıca, personelin, Olimpik bütçeyi dört faktörden daha az tahmin ettiği 2004 ve 2005 yıllarında, personele £ 600,000 ödül verdi.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.