Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Dubai hükümdarı borç endişesini gidermek için teklif verdi

  • Listed: 11 Ekim 2017 08:45

Description

Şeyh Muhammed bin Rashid Al Maktoum, Al-Arabiya uydu kanalına yaptığı açıklamada, hükümetinin geçtiğimiz Çarşamba günü yaptığı açıklamada, devlete ait Dubai World’in yeniden yapılandırıldığını ve altı aylık asgari bir minimum talep edilmesinden bu yana yaptığı ilk kamu açıklamasında ekonominin “güçlü” ve “sağlam” olduğunu söyledi. borç ödemelerinde gecikme.
BAE’nin en büyük iki borsası ve Körfez Arap bölgesindeki diğerleri, geçtiğimiz hafta kötü haberi sindiren küresel pazarlarla yakından ilgili olarak oynadığı haberler, Dubai ve Abu Dabi’nin pazarlarını ikinci bir günde salladı.
Dubai Finansal Piyasası, yaklaşık% 6’lık bir önceki kaydın bir miktar kaymasını takiben% 5,61’i kapadı. Abu Dabi borsası, günün erken saatlerinde yaklaşık% 5 oranında kaybettikten sonra kapanarak% 3.57 düştü. Pazartesi günü her iki pazar da rekor düşüş kaydetti.
Şeyh Muhammed, piyasadaki tepkiyi “Dubai’de olup bitenler hakkında bir anlayış eksikliği” göstergesi olarak Dubai World’in yeniden yapılandırılması haberi üzerine atfettiler.
Daha önce, BAE cumhurbaşkanı ülkenin ekonomisinin sağlıklı olduğunu ve uluslararası finansal krizin “çok sert olmasına rağmen bizi umutsuzluğa doğru itmeyeceğini” söyledi.
Sözler, Birleşik Arap Emirlikleri yetkililerinin, Dubai’nin holdingin borçlarıyla nasıl başa çıkacağı konusunda net bir bilgi sahibi olmak için çabalayan yatırımcıları sakinleştirmeye yönelik açık girişimlerdi.
Dubai yetkilileri Pazartesi günü, Dubai Eyaleti tarafından sahip olunan bağımsız bir şirket olduğunu savunarak Dubai World’ün borçlarını yıkadıklarını belirttiler.
Haber, yatırımcıları sarsarak Dubai BAE federal hükümetinin petrol zengini komşusu Abu Dhabi’nin bir kurtarma ekipiyle adım atılacağı ve böyle bir adımın Dubai için ne gibi bir şey olacağı konusunda sorularını gündeme getirdi.
Kısmen cevaplar Salı günü, Dubai World’in kredi verenleriyle 26 milyar dolarlık borcun üzerinde “yapıcı” tartışmalara başladığını söylediğinde ortaya çıktı. Açıklamada, şeffaflık için istekli olan finansal bir dünya için ilk açıklama türünün sunulması önerilirken, şirketin ve Dubai’nin kendisinin genel borçla nasıl başa çıkacağı konusundaki daha geniş kapsamlı bir konuyu ele almadı.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.