Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Dunsinane: Hampstead Tiyatrosu, Londra

  • Listed: 9 Ekim 2017 06:45

Description

Sorun şu ki, göründükleri gibi değiller. Dunsinane, İngiltere’nin Irak’taki ve Afganistan’daki savaşlara (ortaçağ İskoçya’ya geçişi) katıldığı konusunda bir yorumdur ve bolca cinsel ilişki devam ediyor.
Sanki Shakespeare’in olayların sürümü Malcolm tarafından İngiltere’nin katılımını teşvik etmek için tehlikeli bir dosya olarak kullanılmış gibi.
Malcolm’un (erotik eğlencelidir Brian Ferguson) erdemli bir adamı yoktu ve “kanlı zorba” Macbeth’in evrensel olarak nefret etmediği açıktı: tahta çıkışı 15 yıl sürdü ve bu onun yumuşak bir yumruk atmış olabileceğini düşündü.
Veya Lady Macbeth’in öldüğüne dair raporlar büyük ölçüde abartıldı, aslında rakip bir İskoç hizipçiliğine liderlik ediyor ve Gruach adıyla geçiyor (Irak ile kafiye koyuyor).

    Oyun, Siobhan Redmond’un kırmızı başlı, meydan okurcasına şehvetli Gruach’ı rahatsız ettiği halde, Malcolm’un olayları bükme biçimiyle terfi etmeye çalışmakta olan İngiliz general Siward’ı (yoğun bir Jonny Phillips) çevreliyor.
Savaşta kıvranırken, kurbanlar kayıptaki yükü her ne pahasına olursa olsun barış getirmeye yemin ediyor. Öldürülen ülkeyi ne zaman terk edeceğinden emin değil (bilindik sesler var), ancak İskoç klanlarından ve Gaelic’ten şu anki olaylarla ilgili olmaktan bahsetmek için yeterli sayıda 11. yüzyıl entrikası var.
Komedi ve trajedi arasında yapılan çalışmalarda Shakespeare in-fıkra (genelde bir askere bir şube atıyor ve Macsin’in Dunya’ya gelen Macbeth’in Birnam Ağacına atıfta bulunan “ağaç” diye bağırıyor) iyi bir serpiştirme var ve Bard -Aynı komik ara parçalar.

    İskoç oyun yazarı Greig, şaşırtıcı derecede İngilizceye karşı elverişli olup, Siward’da gerçekten kahramanca, acılı bir figür yaratmaktadır. Fakat nihayetinde mesaj: siyasi durumu ve anlamadığınız araziye başka bir ülkeye “barış” uygulamak yıkıcı sonuçlar doğurabilir.
Bu, belki de şimdi veya 11. yüzyılda İskoçya’da savaş konusunda en güçlü yorum değilse, zekice ve çekici bir egzersiz.
Sonuçta, ikincisi, Shakespeare’in orijinali olacaktı.
VERDİC 4/5
Biletler: 06 Mart’a kadar 020 7722 9301

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.