Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

DUP lideri eşin toyek skandalını bir kenara atıyor

  • Listed: 10 Ekim 2017 07:25

Description

Demokratik Birlik Partisi genel başkanının, İran’ın kuruluş bakanı Arlene Foster’in idareyi derhal yürürlüğe koyması için siyasetçilere verdikleri söylendi.
Sürpriz hareketi, Bay Robinson’un DUP’u meslektaşları, eşi Iris’i içeren mali ve seks skandalı üzerine istifaya çağrı yapan Başbakan’a destek verdikten sadece bir saat sonra geldi.
Onur kırıcı Iris Robinson (60 yaşında), küçük yaşta 39 yaşındaki Kirk McCambley ile ilişkisi ve şüpheli mali ilişkileri açığa vurmasının ardından DUP’dan görevden alındı.
Hükümet, dindar Hristiyan MP ve Kuzey İrlanda Meclisi üyelerinin Bay McCambley’nin babası ve isimsiz siyasi figürler de dahil olmak üzere üç kişiyle ilişkileri olduğu iddiasıyla hafta sonu ortaya çıkan daha zararlı raporlar çıktı.

    Bay Robinson’un şok etkisi, dün öğleden sonra konuşmacı olan William Hay tarafından Stormont’ta Meclis’e bildirildi.
Bay Hay, milletvekillerine şunları söyledi: “Sanırım Birinci Bakan’dan yeni aldığım bir mektubu sizinle paylaşmamın önemi var.
“Bugün öğleden sonra Başbakan Peter Robinson’dan, Kuzey İrlanda Yasası 1998’e göre Bayan Arlene Foster’i Birinci Bakanlığın görevlerini yerine getirmesi için belirlediğine dair yazılı bir uyarıda bulunarak Evi bilgilendirmek istiyorum. Atama derhal yürürlüğe giriyor. ”
Bay Hay, hareketi görüşmek için parti kamçıları toplantısı düzenleyeceğini söyledi.
Stormont yetkilileri, usul cihazının altı hafta sürebileceğini ve bunun da ismi körüklediğini söyledi. Bay Robinson, adını temizlemek için nefes almak isteyebilir. DUP’taki meslektaşlarının krizle başa çıkmak için özenle hazırlanmış bir planı olduğuna dair spekülasyonlar yapıldı.

    Stormont’daki gün, aynı zamanda Westminster milletvekili olan Bay Robinson’un görevden alınabileceği spekülasyonuyla başladı.
O, bir TV belgeselinin karısını, genç sevgilisine bir Belfast kafe işletmesi için borç sağlamak için parlamento makamlarına rapor etmediklerini iddia ederek istifasını istedi.
İddiaya göre, işine başlamak için 19 yaşındaki McCambley için iki mülk geliştiriciden 50 bin sterlin elde etti. Kuralların gerektirdiği gibi, parayı Stormont ve Westminster’deki yetkililere kaydettirmediği iddia ediliyor.
Birinci Bakan’ın mali meselelerini bildiğini, ancak yetkili makamlara söylemediği iddia ediliyor.

    Hikaye geçtiğimiz Perşembe günü çıktı. Akşam saat önce Bay Robinson karısının olaydan sonra intihar girişiminde bulunduğu ortaya çıktı.
Demokratik Birlikçi lider, yanlış bir şey yapmadığını ve psikiyatrik tedavi gördüğü söylenen karısına kredileri geri ödemesini söylediğini söyledi.
O, sağlık nedeniyle bir Meclis üyesi ve milletvekili olarak bu hafta istifa ederek duruyor.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.