Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Editör’den bir kelime

  • Listed: 10 Ekim 2017 14:15

Description

Modern siyasi biyografiler komple edebi bulanıklıktır: yayınlandıktan sonra bir hafta eski geçmişe kayan, gizemli, kendine yeten bir helezon.
Bununla birlikte, bir istisna olabilir. Yıllardır tek bir iş bana büro rafımdan göz kırptı. Bu, Margaret Thatcher’ın Hugo Young tarafından yazılmış bir biyografisidir.
Tahmin ediyorum, sanırım Bayan Thatcher’in savaş sonrası başbakanların en etkili ve vizyoner olduğuna ve mezarda hızlı bir şekilde dans edeceklerine inananlar arasında kabaca ayrılan ülke hala.
Dolayısıyla, bu biyografinin tekil olarak mükemmel bir başlığı hem ilham veriyor hem de öfkelenme potansiyeline sahiptir. Buna, basitçe: Birimiz. Günümüzde kaç tane siyasetçi olduğunun iddia edilebileceği bu başlık her şeyden önce beni cezbetmiş durumda mı? Gordon Brown mu?

    Ancak, karşılaştırıldığı “biz” sosyopatolojik açıdan kereste ve kovalayıcı olsaydı.
David Cameron bizden biri mi? Olabilir ama, geçen hafta bu sütunda belirttiğim gibi şimdiye kadar bilmenin hiçbir yolu yoktu. Renksiz Nick Clegg’e.
Sözde yöneten seçkinler ile yönetime götürdükleri “biz” arasındaki uçurum, harcamalar skandalından daha iyi gösterilmedi.
Whitehall’un en iyi sunduğu gülünç iddialara bakan iki güçlü tema vardı. Öncelikle, paralarımızı (enfes ördek evi listenin mimari zafer ihtişamı olmakla birlikte) saçmalamayı düşünmüyorlar ve ikincisi kendileri için hiçbir şey yapamayacaklarını düşünüyorlar.

    Bunun için sayısız makbuz vardı ya da onarımı ya da düzeltme işlemi bitti, çoğumuz DIY, çoğumuz ya da en azından, hoşlanmayan birinin ötesinde olmamalı bir hendek temizlemek gibi görevler için faturalarla birlikte yapabilirdi. taze hava ve / veya ellerini kirletmek. David Cameron boğazından wisteria temizlemek için para verdi, Tanrı aşkına!
Burada bana öyle geliyor, aramızdaki gerçek bölünmeydi çünkü İngilizlerin diğerlerine hayran tek bir ayırt edici özelliği varsa, bu dürüst, pratik evlilik kalitesidir. İşi yapabilen insanlara ve daha da önemlisi, işi halletmeye çalışan insanlardan hoşlanıyor ve kamu hayatında bu insanlardan çok az kişinin varlığının, çağımızın belirleyici yönlerinden biri olduğunun farkındayız.

    Soğuk havanın son dönemlerinde, yerel konseyin başarısızlığının, yollarımı tek bir adamın tekil çabalarıyla, sert, süpürge sallayan, her sabah her santimetreyi sıkan Geordie’yle karşılaştırmakla kolayca öfkelenebilirdim. İstasyon platformumuz ve yakındaki köprü.
Eminim ülke genelinde yapılacak benzer karşılaştırmalar vardı; Fazla ücretli meclis üyeleri, aşırı ısınmış bürolarda bira cesareti çizdikleri sürece işi bitiren birkaç iyi insan.
Tek bir yakın tarihli olay, konsey hizmetlerimizin eksiksiz bir revizyon ihtiyacını ve onlara ödediğimiz saçma miktarları vurgulamış olsaydı, kar temizlemeyi beceremezdi.

    Bu üstten geçirilen bir başarısızlıktır. Gordon Brown, aslında herhangi bir şey yapmaktan çok manşetlere rastlar ve toplanır. Son günlerde kendi liderliğine yapılan darbeye verdiği cevap, bir komite oluşturmaktı, Tanrı aşkına.
O ve adamları, sonsuz kutu işaretleme ile her türlü hareketi değiştiren polisiye etme, eğitim ve kamu hizmetlerimizde çok sayıda değişikliğe başkanlık ettiler.
Örneğin, geçen hafta, bir Leicestershire koronamızdan konseyin Fiona Pilkington’a ve engelli kızına gençlerin zorbalığına maruz kalmalarına izin verilen “olağanüstü” başarısızlıkları hakkında öğrendik.

    Koroner Olivia Davison (pratik bir kadın karakteri), Hinckley ve Bosworth Council’in “toplum güvenliği ekibi” çalışanlarının kötüye kullanım nedeni hakkında temel soruları sormaması, şikayetleri net bir şekilde kaydetmesi, takip aramaları yapması veya bilgi paylaşması konusunda başarısız olduğu ortaya çıktı.
Başka bir deyişle, tam bir karışıklık gibi davrandılar. Peki, konseyler bir “toplum güvenliği ekibi” ile ne yapıyorlar? Polis bu rolü yerine getirmeyecek mi? Yerel konseylerimize eklenen bürokrasinin katmanları her şeyin ne kadar az gerçekleştiğini gösterir. Gerçekten “birimiz” olan bir dürüst yeoman için çok şey takas ederdim.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.