Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

El Kaide generalleri gösteri yapıyor

  • Listed: 9 Ekim 2017 19:20

Description

Sakallı militanlar, Yemen’deki terör ağının yüksek komutanı ve Umar Farouk Abdulmutallab’ın Noel günü ABD’ye bağlı bir jet üfleme teklifinin ardındaki beynidir.
Artık, 23 yaşındaki Nijerya’nın Detroit’teki dolaşan uçağı indirmeye teşebbüsleri için ABD tarafından misilleme planlanan bir dizi grevin hedefi.
Saldırıların muhtemelen ABD dronları, savaş uçakları ve El Kaide kamplarına ve güzergahlı gemi roket füzelerini ve Arap yarımadasında üsleri içermesi bekleniyor.
Pentagon sözcüsü Bryan Whitman şunları söyledi: “Terörist faaliyet ve El-Kaide arama için müttefiklerimiz ve ortaklarımız ile birlikte çalışacağız.”
Dört terörist, Guantanamo Körfezi tutuklu muhafızlarından Muhammed Al-Awfi ve Said Ali Al-Şihri’nin iki mahkûmunu içeriyor.

    2007’de serbest bırakıldıktan sonra, hava yolu patlamasına teşebbüsün sorumluluğunu üstlenen Yemen’de El Kaide liderliğine katıldılar.
Noel arifesinde çifte öldürüldüğü bildirildi henüz doğrulandı. Onlarla birlikte Yemen’de El-Kaide liderliğinde, Ebû Basir olarak da bilinen Naser Abdel Karim Al-Wahishi ve ikinci komutanı Abu Hurayrah Qasim Al-Reemi bulunuyor.
Video, geçen Ocak ayında El-Kaide medya kolu tarafından serbest bırakıldı.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.