Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Ev fiyatlarındaki iyileşme hafifletmeye başladı

  • Listed: 11 Ekim 2017 09:00

Description

Nationwide’a göre, bir evin maliyeti ay boyunca% 0,5 artarak ortalama emlak fiyatlarını 162,764 £ ‘e kadar çıkardı – Ağustos 2008’ de görülen en son seviyede.
Nationwide’ın baş ekonomisti Martin Gahbauer, “Ev fiyat enflasyonunun aylık oranı, Kasım ayında mevsimsellikten arındırılmış bir% 0.5 oranında değişmedi ve tipik bir mülkün ortalama fiyatının bir önceki yıla göre% 2.7 daha yüksek kalması” dedi.
Ancak, toparlanma sürecinin son hızının ılımlı olabileceğine dair işaretler var, Ekim ve Kasım aylarında fiyatlardaki% 0,5’lik artış, Nisan ayında fiyatların durması durduğundan en küçük seviyede kaydedildi.
Genel olarak altta yatan eğilimin daha yumuşak bir göstergesi olarak görülen üç aylık büyüme oranındaki üç ay da Kasım ayında% 2.8’e, Ekim ayında% 3.5 ve Eylül ayında% 3.8’e gerileyerek yavaşladı.
Yeni rakamlar, İngiltere Merkez Bankası’nın ev alımında onaylanan kredilerin Ekim ayında ard arda 11 ay boyunca artarak 57.345’e yükseldiğini bildirmesinden sonraki gün – Mart 2008’den bu yana en yüksek seviyesi.
Konut piyasası, piyasadaki mülk sıkıntısı fiyatları yukarı itti. 2009 yılında beklenenden daha hızlı toparlandı.
Ancak, birçok ekonomist, daha fazla ev satılık hale getirildiğinden, 2010 yılında fiyat düşüşlerine geri dönüş yapacağını öngörüyor.
Ülke çapında konut piyasasının işgücü piyasasındaki koşullarda “kritik derecede bağımlı” kaldığını belirtti. İşsizliğin belirgin bir şekilde artmasına karşın, yükselişin daha önce korktuğu kadar hızlı veya daha belirgin olmadığı da belirtildi.
Gahbauer, “Gelecekle ilgili belirsizliklerin sürmesine rağmen, emek piyasasının beklenenden daha iyi performans göstermesi muhtemelen bu yıl ev fiyatlarında sürpriz canlanmaya katkıda bulundu” dedi.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.