Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Faiz oranları rekor düzeyde düşük seviyelerde tutuldu, ancak yükseliş Mart ayı başında gerçekleşebilir

  • Listed: 10 Ekim 2017 02:10

Description

Para Politikası Kurulu (MPC), faiz oranlarını aynı şekilde 10. ayda yüzde 0,5 oranında bıraktı ve para arzını artırma çabaları için 200 milyar avroluk bir adım atmadı.
Bununla birlikte, Şubat, IHS Global Insight’ın ekonomisti Howard Archer’e göre, MPC için “önemli bir toplantı” olabilir.
Bankanın mevcut QE programı önümüzdeki ay sona erecek ve MPC 2009 yılının son çeyreğinde İngiltere’nin durgunluğa kapılmadığını da bildiğini belirtti.
Ekonomik göstergelerin bir salı bu hafta toparlanma umutlarını tekrar teyit etti.

    Dün son hizmet sektörü anket verileri, sektörün baskınlığı göz önüne alındığında, ekonomik sağlıkta kilit bir işaret olan aralık ayında sekizinci faaliyet artışının gerçekleştiğini gösteriyor.
Kasım başında ev alımında onaylanan ipotek sayısı Mart 2008’den bu yana en yüksek seviyeye ulaşırken, üreticilerin Aralık ayı boyunca iki yıl boyunca en iyi aylarını keyif aldıklarını açıkladı.
Buna ek olarak, daha geniş para arzında bir artış ile Banka’nın QE desteğinin nihayetinde çalıştığı çok gerekli bir doğrulama oldu.

    İngiltere’nin 2009 yılının son çeyreğinde nihayet durgunluk döneminde ortaya çıkması beklense de, bazı uzmanlar MPC’nin kırılgan bir canlanmayı tehdit etmekten kaçınmak için faiz oranlarını bu yıl iyi bastıracağını öngörüyor.
EEF üreticileri kuruluşu baş ekonomisti Lee Hopley, MPC’nin toparlanma kararını memnuniyetle karşılarken, iyileşmenin gücü “şüphenizde” kaldı.
“Temkinli tüketiciler, kamu maliyesiyle ilgili sorular ve hala kırılgan bir bankacılık sistemi gibi İngiltere ekonomisinin yeniden büyümesine rağmen bir takım potansiyel tuzaklar var. MPC ekonomik görüntü netleşene kadar sopa hakkı “dedi.

    MPC, ekonomi için sert bir 18 ay sonra iki günlük toplantısında çok daha kapsamlı olumlu veriler hazmediyor.
İmalatçılar, Chartered Institute of Purchasing

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.