Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Firma fiyatları Xmas satış hacmine ulaştı

  • Listed: 10 Ekim 2017 20:35

Description

Ulusal İstatistik Bürosu (ONS), satış hacimlerinin aralık ayında yıllık% 0.3’lük bir artışla (beklenenden çok daha kötü) 11 yılın en düşük seviyesine ulaştığını belirtti.
Ancak, değerler, bir önceki yıla oranla% 3.6 arttı – 2001 yılından bu yana en yüksek ikinci sırada – perakendeciler hacimler pahasına fiyatlar tuttuğundan, yüksek cadde üzerinde çok daha az iskonto uygulanıyor.
Gelecek haftaki rakamların, karaya boğulan İngiltere ekonomisinin nihayetinde 2009’un son çeyreğinde durgunluk yaşadığını doğrulaması bekleniyor; ancak tahminciler, perakende verilerini takiben zayıf büyümeye takviye edildi.
ING Bank’ın James Knightley, “Önümüzdeki hafta büyüme rakamlarına ilişkin beklentilerin görüleceğini tahmin ediyoruz – piyasa bir önceki çeyreğe göre% 0,4 oranında bir artış bekliyor, ancak% 0,3’e yaklaşabilir” dedi.
Birçok mağaza, durgunluğun en yükseğindeki müşterileri zorla cezbetmek için bir yıl önce Noel’den önce fiyatları kesmek zorunda kalmıştı. Perakendeciler rekor düşük faiz oranları ve kademeli olarak artan güven bu yıl kesmek için daha az baskı altında kaldılar. Zayıf pound, bu yıl ithalat maliyetlerine eklendi.
Hayal kırıklığı yaratan rakamlar İngiliz Perakende Konsorsiyumu’ndaki anket verileri ve John Lewis ve Marks

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.