Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Fred Goodwin, işten sıyrılma firması için ‘danışman’

  • Listed: 10 Ekim 2017 23:00

Description

İskoçya Kraliyet Bankası’nın yokoluşa eşlik etmesinden sonra dünyanın en kötü bankeri olarak adlandırılan Sir Fred, önde gelen mimar RMJM ile kârlı bir rol üstlendi.
Onu istihdam etme kararı yaygın bir şekilde kınanmış ve dün gece müşterilere yüksek profilli firmayı boykot etme çağrısı yapılmıştır.
Sir Fred, geçen yılın Noel’inden kısa bir süre önce kar paylaşım programıyla desteklenen 100.000 £ ‘lık maaş için “uluslararası strateji” konusunda bir danışman olarak çalışmaya başladı. Edinburgh merkezli şirketteki patronlarla olan ilişkileri yıllara dayanıyor.
Dün bir acı üyemiz şöyle dedi: “Bunun bir şaka olduğunu düşünüyorduk. Hepimiz maaş kesildik ve birçok meslektaşımız işlerini kaybetti. ”
Büyümekte olan kârlara rağmen RMJM, durgunluğun geçtiğimiz Nisan ayında İngiliz personelinin yaklaşık üçte birinin 60 işini baltalamaya ve kalan çalışanlara yüzde 10 oranında bir ücret düşürme kararı verdi.

    Başkan Vekili Peter Morrison, “Diğer firmalar gibi, RMJM durgunluğun olumsuz etkilerine karşı bir miktar koruma sağlamak için personel sayısını azaltmak zorundadır. Çok maalesef, ne yazık ki yetenekli personelin serbest bırakılması kaçınılmaz “dedi.
Yine de firma mimarlık sektöründe hiçbir tecrübeye sahip olmamasına rağmen, 51 yaşındaki Sir Fred’in hizmetleri için yakında ödemeye hazır.
2008’de RBS’de 282 milyar sterlinlik bir borca ​​sahip olduğu için kötü niyetli bankacının ilk işi. İngiltere’deki kurumsal tarihteki en büyük kayıp, onu İngiltere’nin kredi krizi baş nefret figürü yapmasına yardım etti.
Yıllık 4.2million’luk bir işinde 50 yaşına kadar emekliye ayrılmasına izin verildi ve yılda £ 650,000 emekli aylığıyla şimdi 342.000 pound’a düştü.

    RMJM’deki patronlar uzun süredir Sir Fred ile samimi ilişkiler kurdu ve Fransa’nın güneyinde, Edinburgh evine kredi sıkışıklığı protestocuları tarafından saldırı düzenlenmesinin ardından geçtiğimiz yılın çoğunu gizleyerek geçirebilecekleri bir cıvata deliği bulmaya yardım etti.
RMJM’nin Kuzey Amerika operasyonlarının genel müdürü Sir Fraser Morrison ile olan çalışma ilişkisini yenileyecek. Sir Fraser’ın oğlu Peter, uygulamanın genel müdürüdür.
Arkadaşlıkları, Goodwin’in Clydesdale Bank’ında geçirdiği günlere dayanıyor ve burada 1998 yılına kadar üç yıl boyunca başkanlık yapıyordu. Sir Fraser, burada icrada görevli olmayan bir yönetmen idi.
Linlithgow ve Doğu Falkirk için Çalışma Milletvekili Michael Connarty, “Geçmişteki en büyük bankacılık çöküşlerinden birinin temel sorumlusu olduğu için kamu sektörünün son işle uğraşmak istediği kişinin Fred Goodwin olduğunu düşünürdüm.

    “Kamudaki insanlar, kararları o kadar kötü ise, bu şirketle sözleşme yapmadan önce uzun ve zor düşünmeli ve ülkedeki en hor görülen insanlardan birine başvurmalıdır.”
Glasgow için Milliyetçi MSP olan Sandra White, “Bazı etik düşüncesine sahip insanlar istihdam ederken kendilerine bakmayan şirketler için kamu sözleşmeleri vermeden önce iki kere düşünmek ve vicdanlarına bakmak gerekir” dedi.
RMJM, dünyadaki 14 büroya sahiptir ve tartışmalara yabancı değildir. Edinburgh’daki İskoç Parlamentosu’nu, bütçenin 10 katı, üç yıl geç kalınarak tasarladı ve büyük bir kamu soruşturması konusu oldu.

    Mükellefler İttifakı’ndan Matthew Sinclair, “RMJM ve Fred Goodwin, cehennemde yapılan bir evlilik” dedi.
Bir RMJM sözcüsü, Goodwin’in “devam eden uluslararası stratejimiz konusunda danışmanlık” yapacağını söyledi ve ekliyor: “Çok miktarda uluslararası ticaret deneyimi var. Pozisyonumuzu daha da arttırmaya çalışırken bize büyük fayda sağlayacaktır. “

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.