Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Füze grevinde ‘militanlar öldü’

  • Listed: 10 Ekim 2017 10:20

Description

Grev, Obama yönetiminin Pakistan’ın Afganistan’a komşu kuzeybatı bölgelerine yönelik füze kampanyasını bırakmak istemediğini gösterdi.
Uzun süredir devam eden Pakistanlı protestoya rağmen, füze saldırıları son günlerde sayısı artıyor.
Geçtiğimiz aylardaki neredeyse tüm saldırılar, Pakistan’ın yarı özerk kabile kuşağının bir parçası olan North Waziristan üzerinde yoğunlaştı ve burada, ABD ve Afganistan’daki Nato ile mücadeleye odaklanan bazı militan ağlar temel aldı.
Bu militanlardan birinin, Afganistan’ın doğusundaki 7 CIA görevlisini öldüren Aralık ayındaki geçtiğimiz saldırıya karıştığı düşünülüyor.
Bu, Pakistan ordusunun basmaktan kaçınmak istediği bir bölgedir; kısmen gruplar Pakistan devletini doğrudan tehdit etmediği için.
Ordu, yakınlardaki Güney Waziristan’da Pakistan’ı çeşitli şekillerde saldıran Pakistan Talibanına karşı savaştan uzak tutmak için bazı gruplarla ateşkes yaptı.
En son füzeler, Kuzey Waziristan’daki Pasalkot alanını saat 7’de vurdu ve geçmişte bir dini okul olarak kullanılan genişleyen bir bileşime ulaştı.
Bir ordu yetkilisi ve bir istihbarat yetkilisi, ölülerin kimlikleri hemen bilinmiyordu.
ABD’nin Pakistan ve Afganistan’a özel elçisi Richard Holbrooke’un Pakistan’ın bir bölümünü ziyaret ettiği için grev geldi.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.