Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Geordan Murphy, İrlanda’nın öfkesini riske atıyor

  • Listed: 11 Ekim 2017 03:15

Description

İrlanda’nın Galler’deki galibiyetini Mart ayında kazandığı 63. şampiyonluğunu kazanan Leicester kaptanı Murphy, teknik direktör Declan Bidney’in Kaplanlar ile en üst sıraya girmesi için bir yer teklifini reddetti.
31 yaşındaki Murphy, Eylül ayında Bath’a omzunu attıktan sonra geçen dört ayı kaçırdı ancak Cuma akşamı LV Kupasında aynı tarafa karşı bank dan dönüşünü umuyor.
İngiltere milletvekili Julian White ve Harry Ellis de oyunda 10 günde başlayacak olan Altı Milletvekili öncesindeki yeteneklerini kanıtlamaya çalışacak. Leicester için görünüşleri İngiltere yönetiminin talebi üzerine, Murphy’nin kulübüne katılımı, kesinlikle Test’in geleceği açısından kendi isteğiyle ve bir kumardır.
Murphy, “Declan Böbrek ile onun takımını seçmeden önce geçen hafta konuştum” dedi. “44 kişilik birlikte yer almak isteyip istemediğimi sordu ve bu hafta eğitmek için gideceğim, fakat hayır dedim. Burada kalmanın daha faydalı olacağını düşündüm.

    “Ben gitmiştim ve çocuklar ile birlikte eğitmeyi çok isterdim, ama gerçekçi bir şekilde, beni geri getirecekti. Benim için en iyi şey kulüp için oyunlar almaya çalışmaktır.
“Muhtemelen 20 yaşındaki biriyle aynı kararı vermezdim. İçeri girdiysem, elimden gelenin en iyisini yaptım, belki de kendimden aptalca davrandıysam da almamıştım.
“Declan’a bir züppe olmak istemediğimi söyledim – nihayetinde ilgilenmek isterim – ancak bence burada Leicester’le bebek basamaklarını yaptırmak daha iyi. Bununla ilgili bir sorunu yoktu. Umarım Altı Ülke, İrlanda için fevkalâde iyi gelir; önümüzdeki birkaç hafta içinde işler iyi giderse yaralar da vardır, son birkaç oyunda bulunma şansım olabilir – ama endişelenmeliyim kendim.”

    İngiltere’nin hamstring ve diz yaraları ile sezonun birçoğundan ayrılan Beyaz ve Ellis’in yanı sıra İngiltere, dün başlarında Portekiz’in antrenman kampında bu hafta sonu yapılan maçlarda üç oyuncu çıkardı.
Kaprissiz kanat Chris Ashton Pazar gecesi tekrar İngiltere ile biraraya gelmeden önce LV Kupasında Cuma gecesi Sale’de Northampton için yer alacak; Leicester’in Scrum-half Ben Youngs pazar günü Bath A’da İrlanda A karşısında İngiltere Saxons’la çalışacak ve Tom Palmer kilidi Stade Francais’e geri döndü.
Üçlü serbest bırakılması, 6 Şubat’ta İngiltere’nin Galler Altı Milletvekili için zorunlu olması muhtemel olmadığı anlamına geliyor.
Yaralanma örtüsü olarak adlandırılan Harlequins’in Chris Robshaw, James Haskell’in yaralanmasıyla ilgili herhangi bir yapısal hasar bulunmadığını gösteren taramalara rağmen üst düzey ekiple kalacak.

    Galler takımının Dokuz kadrosu bu hafta sonu Galler’li teknik direktör Warren Gatland’a göre muhtemelen Twickenham başında Tom Shanklin Shane Williams, Adam Jones ve Matthew Rees’in maça daha fazla keskinliğe ihtiyaç duyacakları LV Kupası etkinliğinde yer alacak.
Gatland, “Son yaralanmalara son veren ve oyun oynamaya ihtiyaç duyan birkaç oyuncu var, bu nedenle onlar için kolay bir karar vermiştik” dedi.
“Six Nations kampanyasını başlatmak için Twickenham’ı ziyaret etmekten daha büyük bir şey elde etmiyor ve hazırlığımızın tam olarak sağlanmasını sağlamalıyız.”

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.