Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Göçmenler için yılda 20 milyon avroluk bir yük

  • Listed: 10 Ekim 2017 13:20

Description

Sıkı sıkı baskı yapan İngilizler, sadece bir yabancı dil konuşan insanlar için yapılan çeviriler için günde 55.000 pound çıkarıyorlar.
Geçen yıl sadece bir bölgede bir konsey 110.000 £ fatura tuttu.
Edinburgh Belediye Meclisinin çevirileri, Irak’ta konuşulan Kürt Badini ve Sorani, Filipinler’de yaygın olarak Güney Hindistan, Moğolca ve Tagalog’da bulunan bir dil olan Malayalam’ı içeriyordu.
Liverpool Belediye Meclisi, Warwickshire Eyalet Meclisi “Weight Busters” adlı bir belgeyi Panjabi, Gujerati ve Urduca 207 TL’ye ve “kartvizit” in 30 TL karşılığında Çin’e çevirmesini 98,92 TL bedelle Flamanca’ya geçti.
Manchester Kent Konseyi, “Çocuğunuzun Eğlenmesine Yardım Edin” i Urduca, Somalice ve Arapça çevirirken güvercinleri beslemek Urduca tercüme edildi.
TaxPayers ‘Alliance’ın yönetim kurulu başkanı Matthew Elliott, çevirmenlerin kullanımını küresel bir baş ağrısı olarak kınadı. Dedi ki: “Hükümet bile, bitmeyen belgeleri belirsiz dillere çevirme uygulamasının boşa çıktığını kabul etti, bu nedenle bu konseylerin mazereti yok.

    “Toplumsal uyum açısından karşı üretken. Göçmenleri İngilizce öğrenmek için teşvik etmeliyiz, mükelleflerin parasını harcamamalarını ve rahatsız etmelerini kolaylaştırmamalıyız “dedi.
Resmi rakamlara göre işçi, 1997 yılından bu yana yaklaşık üç milyon göçmenin yerleşmesine izin verdi.
David Cameron, bu hafta Tory hükümetinin göçü yüzde 75 oranında kesebileceği konusunda ısrar etti.
Thatcher ve Büyük hükümetlerin yıllık “net” göçle “on binlerce” ülkeye dönmesini istiyor. 1991-1995 yılları arasında – John Major başkanlığında – yılda 37.000, 2008’de ise 163.000 idi. Dün gece Gölge Toplulukları Bakanı Sayeeda Warsi şunları söyledi: “Çalışma entegrasyon ve uyum stratejisi derinden kusurlu. Entegre, başarılı bir toplumun temel taşları ortak bir dil ve paylaşılan bir tarih duygusu. İngilizce konuşma yeteneği, günlük yaşamın en birleştirici tek unsurudur.

    “Vergi mükelleflerinin parası, insanları ayrı tutmak yerine İngilizce öğretmek için harcanmalı. Hükümet, göçü kontrol altında tutmalı ve toplulukları entegre etmeye odaklanmalıdır. ”
Çeviri bürosu Lingo24 İngiltere’nin 380 konseyinden söz etti.
Cevap veren 321 makamın en yoğun harcamacı şehir ilçeleriydi.
2008-09’da Edinburgh 110.000 £ harcadı. Northamptonshire yüzde 164 artışla 73.000 £ harcadı.
Bir Yerel Hükümet Birliği spiksörü: “Tercüme, insanların hayati hizmetlere erişmesini, iş bulmalarını ve çocuklarını okula ulaştırmalarını sağlamak için yerinde.

    “Konseyler son üç yıl içinde çeviri harcamalarını çeyrek kat azaldı ve ortak bir dil aracılığıyla engellerin yıkılmasının önemini fark etti.”

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.