Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Göçmenlik polisi gaffesinde milletvekili Phil Woolas

  • Listed: 11 Ekim 2017 17:50

Description

Gaffe’ye eğilimli Phil Woolas, sistemdeki kaosun başında olan İngiltere Sınır Kurumu’ndeki beceriksiz yönetimin “çok cesur erkek ve kadınlar” olduğunu iddia etti.
Dün gece, ofis tabanlı memurları cephede görev yapan askerlerle karşılaştırarak “aşırı duyarsız” oldukları iddiasıyla suçlanıyordu. Ancak göç bakanı, eleştiriyi “gülünç ve itaatkâr” olarak nitelendirerek geride kaldı.
Dün gece Savunma Bakanlığı olarak patlak veren satır, bu yıl Afganistan’da öldürülen 100. İngiliz askerin adını serbest bıraktı.
Görevinde aşırı utanç verici bir gaf kürsüsü yapan Bay Woolas, göçmen sistemindeki düzensizliğe rağmen geçtiğimiz yıl Sınır Ötesi Dairesi görevlilerine dağıtılan yaklaşık 300 bin sterlini haklı kılmak için son patlamasını yaptı.

    “Hayatlarımı benim adıma atan personelimi savunuyorum” dedi. “Bence İngiltere Sınır Ajansı övülmelidir. Onlar çok cesur erkekler ve kadınlar. ”
Bay Woolas’ın sözleri, BBC Radio 4’le yapılan röportajda cömert ikramiyeler konusunda sorgulanarak geldi.
İngiltere Sınır Kurumu’ndaki yaklaşık 29 üst düzey yöneticiye yaklaşık 10.000 £ değerinde ikramiye ödenmesine karar verdi.
“Politik hayatta muhtemelen en zor kamu politikası alanının üstünde yer alan mükemmel bir yönetim ekibimiz var.
“Her yıl Birleşik Krallık’u ziyaret eden 285 milyon insan var ve sınır bölgelerimizi kötü niyetli insanlardan korumak için halkın kitlesel hareketlerini organize etmek büyük bir iş.”

    Ve Bay Woolas ısrar etti: “Kamusal hayatta diğer insanlara kıyasla çok fazla para kazanılmadı.”
Eski Ordu subayı Tory MP Patrick Mercer, “Bence bu olağanüstü bir ifadeydi. Çatışmaların çoğumuzun en çok şüpheye düştüğü bir göçmenlik hizmetiyle kıyaslanması için yutmak çok zor bir şey.
“Bu ifadelerin, bu yıl Afganistan’da 100. silahlı kuvvetler mensubunun öldürülmesinden sonraki gün yapılmasına kesinlikle duyarsız” dedi.
Liberal Demokrat ev işleri sözcüsü Chris Huhne şunları söyledi: “Bir hafta Phil Woolas olmadan ağzına sıkıca ayak basmadan gidememek üzere.

    “Göçmenlik sistemimiz yıllardır mutlak bir karışıklıktı ve bakanın savunması, kahramanları işini yapacak insanlara yaptırmak gibi görünüyor.”
Dün gece Bay Woolas, İçişleri Bürosu aracılığıyla göçmenlik görevlilerini İngiliz birlikleriyle karşılaştırmadığı konusunda ısrar eden bir bildiri yayınladı.
“Göçmenlik hizmetini Afganistan’da görev yapan askerlerimle kıyasladığımızı söylemek çok saçma ve tartışmasız” dedi.
“İngiltere Sınır Ajansı cephe görevlileri ülke çapında limanlarımızda 24 saat çalışmakta ve sınırlarımızı korumak için yurtdışında görev yapmakta ve yabancı suçluları sık sık zor ve tehlikeli durumlarda tutuklamak ve sınır dışı etmek için polisle ortak olarak günlük operasyonlarda bulunmaktadır.”

    Sıralı üst düzey milletvekillerinin yaptığı sert bir rapordan sonra çıkan dizi, Sınır Yöneticisi yöneticilerine 295.000 Pound tutarındaki bonus ödemelerini kınadı. 2007-08 mali yılında 29 üst düzey personele toplamda £ 295,000 ödenmesi ve her birinin ortalama 10.000 £ ‘dan fazla bir ücret ödenmesine karar verildi.
Bununla birlikte, ikramiye ajansı yaklaşık 450.000 sığınma davasının birikimiyle baş etmek için uğraşırken ödüllendirildi. Figür üç yıl önce aydınlandığından, vakaların sadece yarısı ele alındı.
Yaklaşık 74.000 sığınmacı ve onların çocuklarına kalan izin hakkı verildi ve sadece yüzde 30 veya yüzde 14’ü ülkeden çıkarıldı.
Commons İçişleri Komisyonu tarafından hazırlanan raporda, artan sayıların devam etmesine izin verildiğini, çünkü gecikmelerle geçen zamanın çoğunda İngiltere’de bir “aile hayatı” kurma ihtimalinin daha fazla olduğunu söyledi.

    Komite başkanı Keith Vaz Çalışma Ekibi sığınma birikimleri dosyalarında bulunan hatalar nedeniyle çok endişe vericiydi.
Komite, yetkililerin gelecek yıl eylül’e getirilecek “önemli” birikimle uğraşması için 2011 yılı hedefini çağırdı.
Bu yılın başlarında Bay Woolas, Ordunun Afganistan’daki varlığının bir “fayda” ndan birinin “göçü kontrol etmemize yardımcı olması” olduğunu iddia ederek öfkeye neden oldu.
Askerleri geri çekmenin Afganistan’daki sığınmacılarda “önemli” bir artışa neden olacağını savundu.
Bay Woolas, resmi 20 yıl içinde ihlal edileceğine dair resmi önlemlere rağmen hükümetin İngiltere’nin nüfusunun 70 milyonu aşmasına izin vermeyeceğini iddia ederek defalarca eleştirildi.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.