Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Google, Street View üzerinde uyardı

  • Listed: 9 Ekim 2017 15:20

Description

Google, orijinal fotoğrafların saklandığı süreyi bir yıldan altı aya düşürmeli, düzenleyiciler de şirkete gönderdiği bir mektubunda söyledi.
Sokak Görünümü, ABD’de 2007’de piyasaya sürüldü ve şimdi gerçek hayatta olan sokak sahnelerinin fotoğraflarını Google’ın dünya çapında yaklaşık 100 şehirdeki haritalarına ekledi. Gizlilik endişelerini gidermek için yüzleri ve kayıt plakalarını bulanıklaştırmak için özel bir yazılım kullanıyor.
Hükümetlerin halka açık yerlerde insanların fotoğrafını çekmenin bazı AB’nin kişisel gizlilik kurallarını çiğneyeceği endişesi üzerine Google, Avrupa’daki hizmetin sunumunda yavaşlamıştır.
Yunanistan, geçtiğimiz sene daha fazla gizlilik önlemi sağlanıncaya ve bir İngiliz köy sakinleri kamyon minibüsünü durdurmak için bir insan zinciri oluşturana kadar ülkenin sokaklarını kaldırma planlarını durdurmak için şirketi bilgilendirdi.
Google ayrıca yüzlerin, ev numaralarının, otomobil kayıt plakalarının ve yetkililere, hizmetlerinde bilgilerin kullanılmasını istemediklerini söyleyen kişilerin ham görüntülerini silmeye yönelik Alman isteklerine de dikkat çekti.
AB Adalet Komiseri Viviane Reding, Avrupa’nın “veri koruması için yüksek standartlara” sahip olduğunu ve “tüm şirketlerin oyunun kurallarına göre oynadığını” söylediğini söyledi.
Veri gizliliği uyarısı, bir İtalyan mahkemesinin üç gizlilik ihlali idarecisini mahkum etmesinden bir gün sonra geldi; zira bu, otistik bir çocuğa alay eden ve otistik bir çocuğu vuran sadist genç hainlerin gösterdiği çevrimiçi bir videoyu kaldırmak için yeterince hızlı davranmadı.
Google, internette konuşma özgürlüğüne saldırıda bulunduğunu iddia ederek, karara karşı itirazda bulunacağını söyledi.
Bu arada, AB antitröst makamları, Google rakiplerinin sitelerini, dünyanın en popüler arama motorunda kullandığı sıralamalarda düşürdüklerinden şikayet ettiğini söyledi. AB, bir antitröst davası açmadığını söyledi ve Google, yanlış bir şey yapmadığını söyledi.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.