Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Güzellik alanlarımız için çingene tehdidi

  • Listed: 10 Ekim 2017 14:10

Description

Hemley Hill Muharebesi olarak bilinen bölgede, Paskalya’dan beri yasadışı bir şekilde eski bir bölgeyi işgal eden dokuz gezgin ailesi, orada kalıcı olarak yerleşme başvurusunda bulunuyor.
Onlara karşı 600 sakin, Buckinghamshire, Chiltern Hills, Romalılar tarafından ilk kez 10.000 yıllık bir yolun ev sahipliği ev sahipliği söylüyorlar yemyeşil kemer vardır.
Ayrıca resmen, Üstün Doğal Güzellik Alanı olarak sınıflandırılmıştır.
Uzmanlar, Hükümetin Planlama Müfettişliği tarafından bir gezginlerin sitesinde onay verilmesi durumunda İngiltere’deki 39 diğer AONB’nin herhangi birine veya daha az korunaklı herhangi bir diğer bölgeye de uygulanabileceğini söylerken, Hemley Hill’den çok daha fazlası tehlikede.
Ulusal AONB Birliği Derneği’nin başkanı Mike Taylor, “Müfettişin yolcularla birlikte yaptığı sonuçları dikkate almıyor. Yolcuların istedikleri yere yerleşmek için yolcular tarafından kullanılmaları o kadar çok değil, ancak konseyler o zaman olağanüstü bir doğal güzelliğe sahip bir alanda 1.5 milyonluk bir konut inşa etmeyi isteyen geliştiricilere nasıl direndiler? ”

    Çingenelerin danışmanının, 2012 yılına kadar yerel yetkililere kalıcı yer temin etmelerini emreden Çalışma Yasası hükümetince kabul edilen yeni yasalara işaret etmesi bekleniyor.
Hemley Hill’i kapsayan Wycombe Belediye Meclisi, herhangi bir hüküm vermedi ve yalnız başına yarım düzine potansiyel alan bulan özel bir £ 17.000 rapor hazırladı.
Ulusal bir çingene hayır kurumu olan Friends, Families and Travellers’ın direktörü Chris Whitwell, “Bu sitede yorum yapamam, ancak kalıcı olmaları için yasal zorunluluklarını yerine getiren konseylerin eksikliği yüzünden çok hayal kırıklığına uğradık. Siteler.
“Yıllık maliyeti 18 milyon avro olan yasadışı bir siteden başka bir yere taşınan 25.000 yolcumuz var. Belki de Wycombe davası, yetkililerin bu konuyla baş etmesi için bir uyanış çağrısı olarak görülebilir. ”

    John Hughes, bahar aylarında sitenin kaderini belirlemek üzere Planlama Müfettişliği tarafından organize edilen bir toplantıya katılacak olan 600 sakinden biridir.
Dedi ki: “Bu şeylerin ülke çapında yürümekte olduğunu bulmak için kimsenin o doğanın her türlü gelişimi için izin almayı planlamasına imkânsız bir şey olduğunu tam olarak öğrendiğinde sinir bozucu.
“Burada gerçekleşebilirse, o bir emsaltir.
“Bu, Olağanüstü Doğal Güzelliklerin Chilterns Bölgesi’dir. Ülkede kurulan ilklerden biriydi. Milli parkların yanında yer alıyor ve burada olursa, tam anlamıyla ülkenin herhangi bir yerinde olan yerlerde çingeneler ve gezginler kapanıyor “dedi.

    Hemley Hill sitesi, sabah, öğle ve akşam yangınlarının dumanı ve eşlik eden gürültü ile çöp yığını haline gelen bir atık toprağı haline geldi.
Yakınlardaki Prenses Risborough kasabasındaki tüccarlar, sıhhi tesislerin eksikliğine tanıklık ederek, geri dönüşüm kutularında insan dışkılarını buldu.
Wycombe konseyi, gezginler için uygun bir yer olmadığını kabul eder. Ancak, ürettiği birkaç alternatif üzerinde muhalefette bulunuyor.
Onların arasında Britanya’nın en eski yolunun bir bölümü, Icknield Yolu ve Romalılar tarafından 10.000 yıl önce ortaya çıkarılan tarihöncesi yollar var.
Bir başka olası yer, konseyin önceden değerli arkeolojik miras nedeniyle geliştiricilere ev inşa etmesine izin vermediği Demir Çağı yerleşiminin üzerinde yer almaktadır.

    Bay Hughes, “Zorluk, Hükümet’ten konseylere kalıcı siteler sunma şartının getirilmesidir.
“Biz de görmek istiyoruz, yolculara ve çingenelere başvuran herkes için geçerli olan yasa aynı yasadır.
“Buraya 13 yıl önce taşındık ve burada yaşama ayrıcalığı için büyük bir prim ödedik ve bu büyük bir ayrıcalıktır. Ancak burada şimdi bunlarla yüzleşiyoruz. ”
Wycombe konseyi, tekliflerini Ocak ayı sonuna kadar halkın katılımı için hazırlıyor.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.