Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Haiti için yardım talep eden İngiltere hayırseverleri

  • Listed: 10 Ekim 2017 09:00

Description

Yeryüzündeki en fakir ülkelerden birinde etkilenen insanlara temiz su, sığınma ve tıbbi yardım sağlamaya yardım etmek için halkın bağışı isteniyor.
Birçok yardım ajansı, yoğun nüfuslu başkent Port-au-Prince’e felaketen zarar gelmesi durumunda kolera gibi suda bulaşan hastalıkların ortaya çıkacağı endişelerini dile getirdi.
Oxfam, milyonlarca kilo için başvuruda bulunarak, ülkenin dört bir yanında 100 kişilik bir ekibe sahip olduğunu ve su yoluyla bulaşan hastalığın yayılmasını önlemek için halk sağlığı, su ve sağlık hizmetleri ile karşılık vereceğini söyledi.
Oxfam’ın uluslararası direktörü Penny Lawrence, “Haiti’deki insanların% 85’inden fazlası halihazırda fakirlik içinde yaşamaktadır. Büyük binalar tahrip edildiğinde, daha az inşa edilen evlerin daha ciddi şekilde etkileneceği muhtemeldir.
Haiti’deki fakir insanlar için bu deprem çok acımasız bir haber “dedi. Hayat kurtarmak için İngiltere halkının cömert desteğini talep ediyoruz.”
Haiti’de çalışan 60 personelin bulunduğu Save the Children, acil durum cevabının finanse edilmesine yardım etmek için 3 milyon £ çağrısında bulunduğunu ve kayıpların “önemli derecede” yükselmesi beklendiğini söyledi.
Çocukları Koruyun acil müdürü Gareth Owen şunları söyledi: “Sokaklarda tehlikeli koşullarda yaşayan binlerce çocuğa ve ebeveynlerine barınak olmadan veya temiz su, yiyecek veya tıbbi yardım almanın herhangi bir yolu olmadan hızlı bir şekilde hareket etmemiz çok önemlidir. .”
Bu arada Gordon Brown, Hükümetin acil yardım sağlayacağını ve Avam’a şunları söylediğini söyledi: “Haiti, dünyanın düşüncelerinin ve dünyanın merhametinin merkezine taşındı.
“Hükümet, itfaiyecilere, acil durum ekipmanlarına ve finansmana acil yardımda bulunacak ve Haiti halkının bu yıkıcı olaydan kurtulmasına yardımcı olmak için daha fazla destek vereceğiz” dedi.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.