Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Haiti yetimleri ABD’ye çeviriyor

  • Listed: 9 Ekim 2017 10:55

Description

Sosyal Yardım Kurumu başkanı Jeanne Bernard Pierre, bürosunun çocukları ABD Büyükelçiliğine devreden saatini tam olarak söylemedi ve orada bulunan yetkililer onay isteyen çağrıları iade etmedi.
Haiti’teki yetimlere eşlik etmeye çalışan dört kadın adına müdahale eden Minnesota Senatörü Amy Klobuchar’ın sözcüsü, çocukların Haiti’den gerekli tüm devlet kurumları tarafından ayrılmak üzere temizlediklerini söyledi.
Sözcüsü Erikka Knuti de grubun Salı günü ayrılmasını beklediğini söyledi.
Devir haberi, ABD Büyükelçisi Kenneth Merten ve Haiti’nin başbakanı arasındaki bir toplantı sonrasında geldi.
Kızgın bir kalabalığın, kadınları depremlerle yıkılan Port-au-Prince havalimanında eşlerine eşlik etmesini sağlamasıyla beş yaşındaki çocuklar polis tarafından polise el konuldu.
Nüfuzları – görünüşte tamamlanmış hukuki belgelere rağmen- birçok Haiti’liler, yabancıların yasadışı olarak çocukları ülkeden alması için deprem sonrası kaosu sömürdüklerinden korkuyor.
Algı, Haiti yetkililerinin izni olmadan sınır boyunca 33 çocuğu almaya çalışırken durdurulan 10 ABD’li Baptist misyonerin yer aldığı devam eden bir davayla tetiklendi.
Cumartesi günü durdurulan altı çocuk, Kuzey Şehrindeki Cap Haitien’deki Promise Yetimhanesi Çocukları’ndan geldi ve evlatlık edinen ebeveynlerin beklediği Miami’ye gideceklerdi.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.