Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Harikalar Diyarında Alice: Lewis Carroll’un hikayesinin ilk kez 100 yıl önce sinema izleyicisini neşrettiği

  • Listed: 9 Ekim 2017 13:30

Description

Tim Burton’un yakında çıkacak Lewis Carroll’un Alice In Wonderland kitaplarındaki film serisi, çarpıcı bilgisayar görüntülerini ve 3D efektleri bir araya getiriyor.
Ancak, 1903’te, hareketli resimler dünyadaki yeni doğan sinema izleyicilerini şaşırttığında aynı çocuk hikayesinin “olağanüstü hırslı” bir uyarlaması da sınırları aşıyordu.
Matematikten sonra sadece 38 yıl sonra Charles Lutwidge Dodgson, 1865 yılında Lewis Carroll kalem adı altında Alice’in Maceraları Under Ground’da yayınlanan bu 12 dakikalık muhteşem film yapımcısı Cecil Hepworth, İngiliz Film Enstitüsü küratörü Robin Baker’ın “Avatar Zamanının “.

    Baker şunları ekledi: “O tarihte, olağanüstü bir şekilde katılımcıların Mad Hatter’ın Çay Partisi gibi tek bir sahne satın alacakları düşünülüyordu.”
Hepworth, 1924’te iflas ilan edildikten sonra, Hepworth ve / veya Percy Stow tarafından yönetilen – filmin olumsuzluklarının değerli gümüş içeriği nedeniyle eridiği düşünülüyordu, ancak yıllar sonra 1963’te dünyada hayatta kalan tek kopyanın olduğu düşünülüyordu Hove’da yüzdüler.
Kötü hasar gördü, BFI yalnızca yeni yaştaki dijital tekniklerle restore etmeyi bitirdi. Emülsiyon parçaları filmin yüzeyinden koparılmıştı, baskıda ciddi hasar, hafif eksikti ve orijinal renkleri solmuştu.

    Teknisyenler kaybettikleri emülsiyon parçalarını geri getirmek imkansız bulmuş olsalar da filmin orijinal renklerini eski durumuna getirebildiler ve direkt olarak yaşayan nitrat film tabanı üzerinden doğrudan tarama yaparak resim kalitesinde ufak iyileştirmeler yaptık.
Sonuç, Karısı Kızıl Kraliçe olarak kendisinin kurbağa Footman’ı, yapım sekreteri May Clark’ı ise Alice ve daha sonra da evcilleştirilen köpekleri de dahil olmak üzere Hepworth’in iç çevresinin oynadığı erken sinematik özel efektlerin şahane ilkel vitrini Rover tarafından kurtarıldı.
Hepworth’in aile evcil hayvanlarının bir başka kurumu olan Cheshire Kedisi bir çalılıkta yüzen ve bazı hantal düzenlemelerle ve spliksiyonla görünür Alice, Wonderland kapısı tarafından daha büyük ve daha küçük olur. Filmin sihrinin, ilk olarak sanayinin ilk öncülerince nasıl gerçekleştirildiği konusunda gerçekten harika bir fikir.

    EXPRESS GALERİSİ: CECIL’İN DÜNYADA ALICE’DAN DAHA FAZLA GÖRÜNTÜLER
Dün gece İngiliz Kütüphanesi’ndeki 1903 filminin özel bir galasında Tim Burton’un yeni filminde Beyaz Tavşan McTwisp’yi canlandıran İngiliz aktör Michael Sheen, şunları söyledi: “Hatırlamak zorunda olduğunuz şey, 1903’te sinema izleyicileri için Hepworth’in kullandığı özel efektler, bilgisayarla üretilen görüntüler (CGI) kadar heyecan vericiydi ve 3D film bugün bize ait.Bu tamamen aynı. ”
Geri yüklenen versiyon – Burton’un 3D filminin piyasaya sürülmesine denk geliyor ve BFI’nın YouTube kanalında bugün ücretsiz olarak izlenebiliyor.

    Ve dünyaca ünlü çocuk hikayesi bugüne kadar olduğu gibi Sheen’e göre.
Express.co.uk’e şunları söyledi: “Bu, toplu olarak bu hikayeyi hayal ettiğimiz gibi” Senin için hayalini anlatması için başka hiç kimse için sıkıcı bir şey yok.Ancak bu hikayemiz hepimizde olduğunu ima eden kaliteye sahip. Hayal etti. Hem tanıdık hem de garip karakterler var.
“Alice’in Wonderland’daki tecrübesi, kitap için rüya benzeri bir özellik taşıyor; çünkü kitabın kendisinden tamamen geçemeyeceğiniz tecrübemizi taklit ediyor. Değişikliklere el koyduğunuzu düşündüğünüzde başka bir şey oluyor. Bu rüya gibi kalite zamansızdır.

    “Bana öyle geliyor ki Alice Harikalar Diyarında, bir çocuğun yetişkinlikte yaşadığı tecrübenin mükemmel bir şekilde yakalandığını görüyoruz. Bir yandan her şeyin yolunda gittiğini sürekli anılıyor ve bir anda birileri sana bağırıyor. yerleştirin.”
EXPRESS YARIŞMASI: BİLETLER KLASİK FM CANLI İÇİN BİLDİRİN!

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.