Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Hız ayarlayıcı kredi gizliliğine tepkin

  • Listed: 11 Ekim 2017 11:45

Description

David Blanchflower, İngiltere Merkez Bankası Para Politikası Kurulu üyelerinin kendisinin ve diğer dış üyelerin karanlıkta tutulmaması gerektiğini söyledi.
İngiltere Merkez Bankası Başkanı Mervyn King geçen ay finansal krizin en üst seviyesinde Royal Bank of Scotland (RBS) ve HBOS’u 61,6 milyar sterlin ödediğini açıkladı.
Geçen yılın sonbaharında Lehman Brothers’ın çöküşünden haftalar sonra Hükümet harekete geçene kadar zaman ayırmak için son çare olarak bir borç vermişti.
Profesör Blanchflower, krediyi kamuoyuna açıklamamak için verilen karara destek verdi ancak söz konusu oran belirleyicilere temel kararları etkileyebileceği söylenmeliydi.
O sıralar MPC’nin harici bir üyesi olsam da, bana bu kredilerden veya finansal piyasalarda ne kadar kötü şeylerin bulunduğundan kimse bahsetmedi. Kuzey Rock’taki olaylar hakkında da karanlıkta kaldığımızı söyledi. New Statesman dergisindeki olağan sütununda.
O devam etti: “MPC’nin dış mensuplarına kriz hakkında temel bilgi verilmemiş olma ihtimali sadece şimdi ortaya çıkıyor.
“Elbette bu bilgiler, faiz oranlarını belirleme konusundaki kararlarımızla alakalıydı: Neler olduğunu söyleseydik, niceliksel olarak daha da kolaylaştırabilir ve oranları daha hızlı düşürdük.
“Şansölye Alistair Darling açıkça belirtti ve kabul ediyorum, bu bilginin pazara duyarlı olduğu için gizli tutulması mantıklı. Fakat sonuç olarak Vali’nin çağrısı olan MPC üyelerinden saklamak en iyi ihtimalle tartışmalı.
“Tüm üyelere ve sadece bazılarına hayati bilgiye tam erişim sağlanmadıkça MPC’ye sahip olmanın hiçbir anlamı yok” dedi.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.