Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Hükümet bütün yeni anneleri tartmak istiyor

  • Listed: 9 Ekim 2017 06:25

Description

Klinik Mükemmellik Ulusal Enstitüsüne göre doğumdan sonra kilolu veya obez olanların belirlenmesi, gelecekte kilo sorunlarının ortaya çıkma ihtimalini azaltacaktır.
Dün yayınlanan taslak yönetmelikler, pratisyen hekimlerin ve hemşirelerin, doğumdan sonra genellikle altı ila sekiz hafta arasında rutin bir doğum sonrası randevu alırken tüm annelerin ağırlık ve boylarını ölçmelerini istemektedir. Ancak haberin, vücut güveninden yoksun yeni annelerle iyi geçilmesi pek olası değildir.
Birçoğu hamilelik öncesi kilolarına dönmek için haftalar veya aylar alır.
Temmuz ayına kadar tam olarak onaylanmayacak olan öneriler şunları söylüyor: “Ağırlık veya vücut büyüklüğü konusunda kadınların olabilecek her türlü endişesine tartım süreci hassas olmalı” diyorlar. Fazla kilolu veya obez olan kadınların kendilerini sorup ettirmeyeceğini soruyorlar Altı ay sonra tekrar tartılmayı isterim.
Ancak, Ulusal Obezite Forum’tan Tam Fry, doğum sonrası kadınları tartmak için gülünç olduğunu söyledi, ancak kilo almakta olan “gebelik sırasında” zararlı olabileceğini düşünmedi.

    Rakamlara göre, çocuk doğurma çağındaki kadınların yaklaşık yarısı kilolu veya obez. Neredeyse beşte biri gebeliğin başlangıcında obez olup hem anne hem de çocuk için sağlık risklerini artırır.
NICE, ayrıca, NHS personelinin iki yaşına ihtiyaç duyan hamile kadınlar gibi popüler mitleri ortadan kaldırmasını ya da tam yağlı süt içmeleri gerektiğini söylüyor.
Halk Sağlığı Müdahaleleri Danışma Komitesi bu talimatları gündeme getirdi. Zayıflamak isteyen emziren annelerin alışılmış diyetlerine sadık kalmaları ve egzersiz yapmaları gerektiğini belirtti. Ancak kadınların bu tavsiyeyi kabul ettirip bildirmeyeceğini henüz önermedi.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.