Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

IVF annelerin ölü doğum riski daha yüksek ‘

  • Listed: 9 Ekim 2017 13:15

Description

Doktorlar, doğurganlığın sorumluluğunun üstlenilip giderilmediğinden veya kısır çiftlerin kendilerinin ölü doğum riski altında olduklarından emin değiller.
Danimarka ekibi, daha fazla araştırma yapılması gerektiğini söyledi. Çalışmaları, IVF ve doğurganlık tedavisinin en yaygın iki formu olan ICSI’nin riski artırdığını buldular.
Bununla birlikte, doğum eylemi sonrasında doğan 1000 bebek başına sadece 16 vaka ile birlikte, ölü doğum şansının hala düşük olduğunu söylüyorlar, buna karşın her 1.000 kişide dördünde doğal olarak düşünülüyor.
Doğurganlık tedavisinin öncüsü Dr Andre van Steirteghem’in bulguları, sorunun genetik olması durumunda IVF çocuklarının anne ve babalarından infertiliteye sahip çıkabileceği konusunda uyarıda bulundu.
Ve dün yayınlanan bir başka çalışma, IVF ikizlerinin doğal olarak düşünülen ikizlerden daha fazla komplikasyona maruz kaldıklarını ortaya koydu.

    Çalışma, nefes alma problemlerine, erken doğan ve sarılık çekmeye yatkın olma ihtimalinin daha yüksek olduğunu öne sürüyor. Uzmanlar, araştırmanın ilginç olduğunu ancak bulguları doğrulamak için daha büyük çalışmalara ihtiyaç olduğunu söyledi.
Aberdeen’de IVF hizmetleri ile uğraşan ve Birleşik Krallık Doğurganlık Derneği eski başkanı olan jinekolog Mark Hamilton, “IVF sonrası gebe kadınlar, IVF sonrası gebeliklerin çoğunun sorunsuz olduğundan emin olmalı” dedi.
“Ancak, yardımcı üreme tedavisinden sonra hamilelikteki bazı komplikasyonların daha sık görülmesi ve obstetrisyenlerin bunun planlama bakımında bunun farkında olması gerektiği bilinmektedir.”

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.