Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

İyi komşulara ne oldu?

  • Listed: 10 Ekim 2017 09:40

Description

Yetkili makamlar, iki hafta boyunca hiçbir şey yapamayacaklarını söyledikleri iddia ediliyor; ancak yerel gazetesinde itiraz üzerine bir sürü yemek parseli yaratmıştı.
Bu hikaye toplumunuzun çatlak halini bilmeniz gereken her şeyi anlatıyor. Sosyal Hizmetler?
Yerel gazete mi? Komşularımızın cenneti nerede?
Herkesin komşusu var. Bir şehirde onlar duvarın diğer tarafı olabilirler ve ülkenin diğer tarafı olabilirler ancak yine de orada. Peki neden Bayan Armstrong sadece komşuları çağırmadı? Ailemin dışındaki ilk hatıralarım komşudur: çocuklarıyla oynamak, evlerinde çay yapmak.
Komşular, birbirlerine asansörleri verir, birbirlerinin kedilerine bakarlar, şüpheli bir şey görürlerse polisi ararlar, hırsız alarmlarının ne zaman ses çıkaracağını araştırın, araba çalışmazken atlama kablosuyla gelin, parselleri alıp tuşları basılı tutun.

    Yine de bir yaşlı emeklisi sert bir kışın yemek yiyebilir ve yanındaki kapı düşüncesini halka söylemek yerine düşünür.
sorunlarının çözümü Devlet tarafından sağlanmalıdır.
Niye ya? Yakınlarda yaşayan herkes miydi? Komşularını tanımıyordu mu? Tanrı korusunlar,
ona sosyal hizmet çalmasını söyle?
Ben, aktif bir kariyer kadını ve uzun zamandır emekli değilim ama burada, Devon’da insanlar iyi olup olmadığımı düzenli olarak sordu.
4’er dörtlük sahipler alışverişten buzuma arabamı çekmeye kadar her şeyi sundular. Ben de terk edilmiş arabaların yolda kalmamak yerine sürücüye sürüklenmelerine izin verdim.

    Zorluk çeken bir otomobilin en ufak sesi, maça ve kumla silahlanmış insanları çeker. Hırsız alarmım sardığında, komşular soyunma önlüklerinde araştırıyorlar. Burada bulunan birinin yiyecek, süt ya da günlük içermeksizin bırakması ve herhangi birimizin kanuni hizmetleri komşularımızı aramadan önce aramasını kabul edilemez bulmamız akla gelen bir şey değildir.
Yine de şehirlerde insanlar haftanın cömertçe ziyaret etmeden gidebilirler. Daha da kötüsü günlerce ölü yalan söyleyebilirler.
Bir keresinde, kadınları bebeği eve getirmeden önce kadınların normale dönmesinden önce, kadınlar yaşlı komşularını bir bardak sabah kahvesi ya da ikindi çayı için davet edeceklerdi. Buna karşılık emekli bebeği bebeğe göz kulak olurken, annem bebeği okula getirirdi. İnsanlar birbirleriyle konuştular.

    Şimdi komşu evler karanlık ve boştur ve komşular akşamları eve döndüklerinde, yaşlı ruhun neye ihtiyacı olabileceğini sormak için çok meşgul olurlar; o sırada sıraya girmek istemez.
Böylelikle, artık kabul edilmeyen, ihmal edilmiş bir kültür inşa eder, böylece biz haline gelmiş oluruz.
Trajedi her zaman özellikle kışın olur. Fakat komşular, sadece komşu insanlar değil, komşu olmalı.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.