Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

İzlanda referandum faturasını geçti

  • Listed: 10 Ekim 2017 02:50

Description

İzlanda’nın Cumhurbaşkanı Olafur Grimsson, yasaya geri ödeme hakkında mevzuat imzalamayı reddetmesinin ardından hükümet oylamayı organize etmeye zorlandı.
Bu, İngiltere ile diplomatik bir çatışmayı başlattı ve Uluslararası Para Fonu ve İskandinav ülkeleri tarafından vaat edilen önemli kurtarma fonlarını tehlikeye attı.
Bir günlük tartışmalardan sonra milletvekilleri, İzlanda’nın 320.000 kişiye Grimsson tarafından reddedilen Tasarı’nın onaylanıp onaylanmayacağı konusunda referandum sorununun nasıl dile getirileceği üzerinde anlaştılar. Oy tarihi henüz belli değil.
Grimsson, İngiliz ve Hollanda Hükümetlerini tazminat ödemeye mahkum eden yüksek faiz ödemeli internet bankasının adını verdiği Icesave Bill’i imzalamama kararında belirleyici faktör olarak popüler bir muhalefet dalgası gösterdi. .
İngiltere, İzlanda’nın uluslararası bir boyuta geleceği iddialarından ve Norveç’in IMF liderliğindeki 4.6 milyar dolarlık kurtarma fonu için taahhüdüyle durdu. Ancak İspanya’nın AB başkanlığı bugün, İzlanda’nın cesede katılma teklifinin anlaşmazlık yüzünden ertelenebileceği konusunda uyarıda bulundu.
Uluslararası topluluğa hoşnutluğun yanı sıra, paramparça olan İzlanda hükümeti, İzlanda’nın Ekim 2008’de bankacılık sektörünün çöküşünden kurtarmasının önemli bir parçası olarak faturayı ödemek için gösterdiği çabalardan halka destek sağlamaya yönelik yokuş yukarı bir görevle karşı karşıya.
Birçok seçmen, ülkenin ekonomik geleceğinde daha önceki bir hükümeti bir avuç “girişim Vikings” in patlamaya ve bir hayli ağır bankacılık sektörünün büstü sağlamasına izin verdiği suçlamasından daha fazla söz istiyorum.
Londra ve Lahey tarafından kuvvetli silah taktikleri olarak gördüklerinde öfkelendiriyorlar; bu da, geri ödeme garantisinin zaman sınırının uzatılması ve İzlanda’nın uluslararası hukuktaki ödemeye itiraz etme hakkının kaldırılması da dahil olmak üzere, daha sert şartlarla değiştirilen ödeme şekli ile sonuçlandı. .
Kamuoyu yoklamaları, İzlandalıların Tasarruf Yasağını onaylayıp onaylamayacağı konusunda farklılık arz ediyor. En son yapılan Gallup anketi, insanların% 53’ünün evet oy kullanacağını ve% 41’in hayır oy kullanacağını ve% 6’sının çekimser kalacağını öne sürdü.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.