Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Jürileri önceden suçlardan bahsedilmeleri için çağırın

  • Listed: 9 Ekim 2017 22:25

Description

Bakanlar İskoç Hukuk Komisyonu ‘ndan, seri katil Peter Tobin’ in İngiltere ‘de yargılanmasını müteakiben konuyu incelemelerini istediler.
Tobin geçen ay Dinar McNicol’un Essex’ten öldürülmesinden mahkum edildi.
Duruşmada Vicky Hamilton’un öldürülmesiyle ilgili önceki mahkumu, olay yerini açıklamak ve davranış biçimlerini ortaya koymak için delil olarak tanıtıldı. 63 yaşındaki Tobin, aynı zamanda Glasgow’daki Polonyalı öğrenci Angelika Kluk’un öldürülmesinden de mahkum edildi.
Daha önceki mahkumiyetleri İskoç davalarında kanıt olarak kullanmak, SNP MSP Stewart Maxwell tarafından ileri sürüldü.
Jürilerin genellikle daha önceki mahkumiyetlerden bahsedilmemeleri, adil yargılanmayı tehlikeye atabilir ve jüriyi etkileyebilir.

    Çoğu durumda, daha önceki mahkumiyetlere cezalandırma sırasında bahsedilebilir. Ancak, sanıkların hukuk ekibinin kovuşturma tanıklarının karakterine itiraz ettiği bazı nadir durumlarda, daha önceki suçların mahkemeye “kabul edilen ortak bir dakika” olarak ortaya çıktığı konusunda anlaşmaya varılabilir.
Fakat İngiliz yasalarına göre savcılar, duruşma sırasında jürilere önceki önceki benzer mahkumiyetleri bir sanığın “kötü karakteri” nin delili olarak rutin olarak bildirmelerine izin veriliyor.
Maxwell, Lord Advocate’e, Elish Angiolini ve Adalet Sekreteri Kenny MacAskill’i Tobin’in yargılanışından öğrenmeye çağırdı. “İskoçya’nın bazı mahkumiyetlerin mahkemede kullanılmasına izin vermek için yasayı yakından değiştirme zamanının geldiğine inanıyorum” dedi.

    Bay MacAskill, İskoç Hukuk Komisyonundan önceki mahkumiyetlerin veya kötü karakter kanıtlarının mahkemede kabul edilebilir olup olmadığına bakmasını istedi. “Bu raporu bekliyoruz ve mevcut mevzuatta bir değişikliğin değerlendirilmesi konusunda bir karara varmadan önce ayrıntılı tavsiyeleri dikkatlice ele alacağız” dedi.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.