Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Kadınlar patlamadan sonra ‘kritik’

  • Listed: 9 Ekim 2017 20:45

Description

19 yaşındaki Sarah Pearse, pazar günü Shropshire Shrewsbury’deki patlamada yaralanan 12 kişiden biriydi.
Hastanenin sözcüsünün durumu “son derece eleştirel” olarak nitelendirdiği Birmingham’daki Selly Oak Hastanesi’ne götürüldü.
Patlamada ağır yaralanan iki kişi, bir erkek ve kadın hastanede “kritik ama istikrarlı” bir durumda oldukları söylendi.
Patlamanın bir gaz kaçağından kaynaklandığı düşünülüyor. Polis ve Sağlık ve Güvenlik Olay yerinde, köprü caddesinin köşesinde ve Galvaniz Köprüsü yakınlarındaki Smithfield Yolu’nda yer alan müteahhitler kaynağını belirlemek için çalışıyorlardı.
West Mercia Polis’ten müfettiş Martin Whitelegg şunları söyledi: “Bunun bir suç olayı olduğuna dair bir kanıt mevcut değil, şu anda bu suçu bir suç olarak görmüyoruz.
“Olası bir gaz sızıntısı olarak değerlendiriliyor … patlamanın cadde ya da bina çevresinde bir gaz kaçışı sonucu olduğuna inanılıyor.”
Dairelerin içindeki bir kadın binanın birinci katındaki bir odadan dışarıdaki caddeye atıldı, patlama şiddeti buydu. Zemin katta başka bir adam sıkıştı ve araçta düşen moloz çarptığı zaman dışarıdaki arabayla dışarıda beş kişi arabayla dışarıdan sürüklenmek zorunda kaldı.
Bir polis sözcüsü yerinde soruşturmaların “haftanın bir parçası olmasa da birkaç gün” devam edeceğini söyledi.
Polis sözcüsü, yetkililere, saat 11: 30’da meydana gelen patlamadan önce bölgedeki gaz kokusunu alabilecekleri ve yakınlardaki bir doğal gaz ana borusunun izole edilebileceğini söylediği bir dizi şahit var. Sahneye yakın yollar bugün öğleden sonra kordon şeklinde kaldı ve dairelere bitişik caddeler patlamanın etkisiyle parçalanmış camla kaplıydı.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.