Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Kırsal cenneti mahvederek çöp dağlarını durdurmak için savaş

  • Listed: 9 Ekim 2017 08:55

Description

İlçe planlamacıları, 80 derecelik çöp yığınlarını boşaltmak için kırsal alanların evleri, nehirleri ve antik ormanlık alanların yakınında bulunan beş dönüm araziyi ayırdı.
Ancak sakinler, projenin ülke görüşlerini yok edebileceğini, emlak fiyatlarının düşüşe ve can kaybına neden olacağını söyledi.
Doğu Sussex İl Meclisi, savaşı Meclis’e götüren 3000’den fazla köylünün protesto gösterilerini aldı. Lewes için Liberal Demokrat MP, Norman Baker, teklifin “ortaçağ” olduğunu söyledi.
O Conservative ilçe konseyi “en yararsız ve çirkin” olarak ele aldı ve plancıları tartışmalı planı atmaya çağırdı. “Güzel Sussex kırsalında 80 fit’lik dağ atıkları ciddi biçimde yerleştirebileceği fikri, inancın ötesinde”
“Birisi onlara değil, 21. yüzyılda yaşadığımızı söylemeliyiz. İnsanlar daha fazla geri dönüşüm için ağlarlar ancak ilçe meclisinin politikası bu dağ atıklarıyla dolup taşar. Hangi gezegende yaşıyorlar? Ne yazık ki, bu bir tane ve onlarla paylaşmak zorundayız. ”

    Bu atık bertaraf yöntemi – yığılması – “arazi yükseltme” olarak bilinir. Beş bölge, Wealden bölgesinin oldukça küçük bir kesiminde yoğunlaşıyor çünkü ilçelerin çoğu Üstün Doğal Güzellik Alanı olarak korunuyor.
İlçede geçen yıl sadece bir arazi dolgusu var. Newhaven’da bir yakma fırını inşa ediliyor ancak plancılar, yeterli ticari ve endüstriyel atıklarla baş edemeyeceğini söylüyor.
Halland, Doğu Hoathly, Golden Cross, Grisling Common ve Piltdown’daki önerilen alanların yakınında yaşayan korkunç köylüler, diş ve tırnak planlarıyla mücadele sözü verdi. Dökümlerden biri, 600 evin ormanlık emeklilik parkurunun girişinden 50 metre öteye oturacaktı.

    Protestocular, atık taşıyan kamyonları sessiz arazi şeritlerinin altına götürüp, martı, sıçan ve yaz aylarında çürümekte olan çöp kokusunu almalarından korkarak endişe ediyorlar.
Jean-Mary Crozier, atık planlarıyla savaşan birkaç gruptan biri olan Doğu Sussex’in Land Raise’e Sakinleri kurmasına yardımcı oldu.
Dedi ki: “Kötü bir rüya gibi. Tüm bunları 10 yıl önce, Newhaven’da fırın inşa etmeye karar verdik ve o zaman bu arazi yükseltmenin son çare olacağını söyledi. Bütün köylüler gidiyor. Bu konuda silahlılar. ”
Wealden için Muhafazakâr milletvekili Charles Hendry şunları söyledi: “Yerel olarak önerilmiş olan arazi artırma olanaklarına tamamen karşı çıkıyorum. Görüşülen tesisler kırsal alanda tamamen uygunsuz olacak ”

    East Sussex’in ulaşım ve çevre direktörü Rupert Clubb, arazi artırmanın sadece bir seçenek olduğunu söyledi. Ancak çöpleri başka bir merciye göndermeye devam etmek yerine çözüm üretmekle yükümlü olduklarını söyledi.
Dedi ki: “Sanırım kendi atıklarımızı nasıl ele aldığımıza bakmak bir konsey olarak önemlidir. İlçeden nakliye açıkça bir olasılık ama biz ilk bakmak gerekir. ”
Bay Clubb, Ocak ayında kapanan bir konsültasyona verilen 3.000 yanıtın analiz edildiğini söyledi. O, “Gelecekteki bir kararımı etkileyebilecek iyi düşünülmüş ve iyi bilgilendirilmiş bazı cevaplar var, ancak söylemek için henüz çok erken” dedi.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.